collapse

* Twoje Centrum

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

* pogwarki

Odśwież Historia
  • nie pisz pierdół, bo dostaniesz po łapach ^_^
  • maxx: Części do Econoline E150 posiadam.
    Marca 16, 2024, 11:58:30 am
  • Walicha: Devil, podeślij foty tego kompresora
    Stycznia 22, 2024, 07:19:30 pm
  • DEVIL S GARAGE: Witam mam do sprzedania nowy kompresor klimatyzacji do chevy van gmc vendura astro safari
    Stycznia 21, 2024, 01:49:49 pm
  • voodoo: Stówa Tatar 🍻
    Grudnia 15, 2023, 11:12:35 pm
  • zagłoba: Poli stóweczka, zaglądasz tu jeszcze?
    Września 28, 2023, 06:09:55 am
  • pituszek: Sto lat ARCHIE
    Września 27, 2023, 12:09:34 pm
  • voodoo: Najlepszego Archie 🍻
    Września 27, 2023, 07:54:40 am
  • zagłoba: ARCHIE stówka!
    Września 27, 2023, 06:09:31 am
  • zagłoba: Robi stówka👍🏼
    Września 13, 2023, 02:23:41 pm
  • Artigo: Pituszku 100 lat w zdrowiu i milosci Basi
    Sierpnia 29, 2023, 04:50:45 pm
  • zagłoba: Wojna sto lat!
    Sierpnia 14, 2023, 08:43:40 pm
  • WALENTY: Jedzie ktoś na Master trucka ?
    Lipca 14, 2023, 12:29:19 am
  • MICZ: Elm
    Kwietnia 21, 2023, 10:50:32 am
  • zagłoba: 100 lat Michał i niech żuk się toczy!
    Kwietnia 03, 2023, 07:27:02 am
  • MHM: Thx
    Marca 22, 2023, 06:30:00 pm
  • JEDI_V: 100 lat Panowie  1hejka
    Marca 22, 2023, 09:52:31 am
  • zagłoba: MHM jeszcze 50 lat!
    Marca 22, 2023, 06:33:09 am
  • zagłoba: Edekk 100 lat!
    Marca 18, 2023, 07:13:39 am
  • zagłoba: Dlaczego?
    Lutego 07, 2023, 09:42:46 pm
  • MHM: Zagłoba: bo ględzicie wszyscy na WhatsUp'ie :(
    Lutego 07, 2023, 06:24:18 pm

* Będzie się działo

Przepraszamy! W tym momencie w kalendarzu nie ma dostępnych żadnych wydarzeń.

* Najnowsze wiadomości

Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie wysłana przez voodoo
[Dzisiaj o 08:55:19 am]


Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie wysłana przez ChudyAleByk
[Dzisiaj o 08:50:59 am]


Odp: Astro 89 miga kontrolka hamulca wysłana przez ChudyAleByk
[Dzisiaj o 08:44:05 am]


Odp: Astro 89 miga kontrolka hamulca wysłana przez RADAR
[Dzisiaj o 08:10:08 am]


Odp: Astro 89 miga kontrolka hamulca wysłana przez JEDI_V
[Kwietnia 26, 2024, 03:17:25 pm ]

* Zalogowani

  • Kropka Gości: 491
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Brak użytkowników online.

Autor Wątek: Dzień dobry, cześć i czołem...  (Przeczytany 28296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dziadek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
    • Black Chevi Astro Majestic 2001
  • Garażuje w: Geneve/Varsovie
  • mobil: 509200866
Dzień dobry, cześć i czołem...
« dnia: Listopada 16, 2015, 02:55:18 pm »
Jako nowy na forum - wszystkim SIEMA  1taniec

Trafiłem tu przez przypadek, szukając info o VAN - ach rodem z USA (głównie o Astro).
Od dłuższego czasu chodzi za mną prawdziwa "Ameryka", koniecznie VAN, ponieważ małe dziecko, duży pies, sporo podróżuje po Europie i obecne auto zaczyna być za małe i za ciasne (a plany są na powiększenie rodziny)   aloha
Obecnie w mojej "stajni" parkuje BMW 523i Touring (E39) rocznik '98 oraz ... Fiat 126 p ST '84 (klasyka Pany).  1wazelinka

Bez bicia  box , przyznaje się, że był moment, w którym brałem pod uwagę T4 Multivana, Voyka 3.3 czy w pewnym momencie nawet Kia Carnival (porażka)  1kwicze ! To se ne vrati  1hejka

Byłem bardzo bliski zakupu Chevroleta Transsporta 3.4 V6 (2002 r.) ale w ostatniej chwili jakoś jednak odpuściłem (może to i dobrze).

Podoba mi się Astro (nie koniecznie salonka) ew. G20. Auto ma mieć duszę i klimat. Ma być wygodne, komfortowe, przestronne i w miarę nie awaryjne. Da się ?
Jedyne co mnie właśnie martwi to ewentualna problematyczność z autem - może to siedzi gdzieś głęboko pewna obawa, mit, że ciężko z serwisowaniem (częste wymiany olejów itp.), że awaryjne, że dużo palą itp. itd. Ostatnie jest pewne, ale do tego jest LPG, żeby zminimalizować koszty paliwa!

Myślę, że forum oraz wasza wiedza, doświadczenie pomogą mi w doborze auta (nie śpieszy mi się mocno). Mam czas na poszukiwania. Chciałbym kupić autko na parę ładnych lat - żeby posłużyło.

Oczywiście znalazłem info o człowieku, który sprowadza auta od "Kitajców" - taki temat również by mnie mocno interesował i taką "świeżynkę" najchętniej bym przytulił.

Czy wiele jest przeróbek, które trzeba dokonać w takich autach prosto z Japonii?
Jak z rejestracją w PL?
Jaki jest ew. koszt instalacji gazowej (Mazowieckie - Warszawa) ?
Interesują mnie wszelkie porady techniczne, użytkowe, eksploatacyjne  1slinka

W jakie auto najlepiej celować ? Rocznikowo itp.

W swoim życiu (29l.) przerobiłem sporo aut, motocykli, jako kierowca zawodowy, ale z "Ameryką" nie miałem nigdy do czynienia - strasznie mnie ciągnie i chyba zachorowałem  looz

Gdyby ktoś, coś, kiedyś, po coś... to proszę o info. Jakieś ciekawe, pewne auta, oferty itp.

Pozdrawiam serdecznie,

Dziadek



Powyższy post wyraża jedynie opinię Dziadka w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto Dziadek zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny!!!

Offline Rafał

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1932
    • chevy g20, dodge ram b2500
  • Garażuje w: Solec Kujawski
Odp: Dzień dobry, cześć i czołem...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 16, 2015, 04:39:26 pm »
witaj z solca kujawskiego 1hejka
o astro od gościa z wodzisławia wiele znajdziesz na forum, więc czytaj, czytaj i czytaj, zresztą ci który u niego kupili podpowiedzą co i jak
i małe sprostowanie "kitajce" to chińczycy

Offline p0li

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 3449
    • G-20 '93
    • konwersje
  • Garażuje w: Eitzen I/Warszawa
  • mobil: 4915736496668
Odp: Dzień dobry, cześć i czołem...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 16, 2015, 06:17:01 pm »
witaj

miałem podobne dylematy parę lat temu, postawiłem na Amerykę i jak na razie mimo wielu godzin spędzonych pod autem i kilku przejazdach na lawecie - bilans zad i walet wychodzi na plus
...dawniej samochody były budowane z blachy i stali, drewno było dodatkiem, a plastiku używano do wysadzania mostów...
mody Cichego BOB-a

Offline Rafał

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1932
    • chevy g20, dodge ram b2500
  • Garażuje w: Solec Kujawski
Odp: Dzień dobry, cześć i czołem...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 16, 2015, 06:23:34 pm »

Falkon

  • Gość
Odp: Dzień dobry, cześć i czołem...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 16, 2015, 06:35:08 pm »


Byłem bardzo bliski zakupu Chevroleta Transsporta 3.4 V6 (2002 r.) ale w ostatniej chwili jakoś jednak odpuściłem (może to i dobrze).



Dziadek

...Twoja przygoda z amerykańskim vanem szybko skończyłaby się rozczarowaniem  ;) Ten wóz to okrutny tramwaj. Unikaj ich z daleka.

-----------------------------------------------------------------

Cześć, witam na forum. Fajnie wszystko opisałeś. Podobało mi się. Życzę powodzenia i pytaj, pytaj i jeszcze raz pytaj.
Jeśli lubisz ciasnotę to szukaj Astro. Jak chcesz ciężarówkę z mnóstwem zmarnowanej przestrzeni to idz w full size vany. Tylko zanim cokolwiek kupisz to usiądź najpierw w jednym i drugim. A najlepiej się przejedz. To bardzo ważne. Z tymi autami jest jak z meblem do domu. Albo kupujesz dębine albo sklejke i paździeż z ikei. Wybór należy do Ciebie.

Cześć

Offline Dziadek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
    • Black Chevi Astro Majestic 2001
  • Garażuje w: Geneve/Varsovie
  • mobil: 509200866
Odp: Dzień dobry, cześć i czołem...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 16, 2015, 06:50:56 pm »
Hej,
Na forum w galeriach jest kilka ciekawych Vanów   1taniec
Czy człowiek z Wodzisławia ma jakąś swoją stronkę, czy raczej trzeba "polować" na bieżąco na to co w necie może się ukazać i wtedy działać ?

Nie wiem, nie znam się, ale Astro wydaje mi się pewnego rodzaju kompromisem i na tą chwilę autem w sam raz  looz
Powyższy post wyraża jedynie opinię Dziadka w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto Dziadek zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny!!!

Falkon

  • Gość
Odp: Dzień dobry, cześć i czołem...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 16, 2015, 07:03:49 pm »


Nie wiem, nie znam się, ale Astro wydaje mi się pewnego rodzaju kompromisem i na tą chwilę autem w sam raz  looz

...ja nic nie wiem o facecie z Wodzisławia ale chłopaki się zachwycają.

Co to znaczy auto "na tę chwilę"? To nie skoda czy fiat punto że kupisz i jak Ci się nie spodoba to od ręki sprzedaż. Z tymi złomami będziesz się bujał pół życia zanim ktoś może kupi. Pamiętaj o tym. Ja wiem że to Twoje pieniądze i robisz co chcesz. Ale po to jest Forum czy Klub. Mamy edukować. Więc obejrzyj i full sajzy i semi traki. Zobacz jak jest za kierownicą astro i np. G20 czy RamVana. Najpierw się przymierz na żywo. Weź wszystko na spokojnie. Nie napalaj się. Kup raz a dobrze.

Offline Dziadek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
    • Black Chevi Astro Majestic 2001
  • Garażuje w: Geneve/Varsovie
  • mobil: 509200866
Odp: Dzień dobry, cześć i czołem...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 16, 2015, 07:54:24 pm »
Falkon

Święte słowa... zgadzam się z Tobą w 99 %  O0
Z autem "na tą chwilę" chodziło mi o to, że między Astro a np. G20 jest zauważalna "przepaść" (dla laika pod kątem aut Amerykańskich) w wielkości itd i nie do końca jestem przekonany czy właśnie na tą chwilę aż tak "wielkie" autko jest mi potrzebne  1taniec

Kolega RADAR wrzucił dziś w dział : Ciekawe vany z allegro..., dość fajną sztukę, ale nie wiem nic więcej na jej temat  1foch
Powyższy post wyraża jedynie opinię Dziadka w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto Dziadek zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny!!!

Falkon

  • Gość
Odp: Dzień dobry, cześć i czołem...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 16, 2015, 08:15:20 pm »
Ja też sobie kiedyś powiedziałem że ewentualnym następcą mojej maciory będzie Astro. Dziś wiem że Astro nie może być niczyim następcą. Następcą maciory może być tylko G20 albo RamVan. Ale ja takiego wielkiego auta dla samego siebie nie potrzebuję. Astro jest pośrodku. A dla mnie wszelkie kompromisy są bez sensu. Astro jest bez sensu. Ktoś inny powie że maciory są bez sensu itd. Ale ja np. zgadzam się że maciory są bez sensu. Tylko że ja o niej marzyłem kilkanaście lat temu i to marzenie spełniłem. I jest ze mną do dzisiaj. Mnóstwo aut pogoniłem, jedne były ze mną dłużej inne krócej a maciora została i przeszła sobie u mnie na emeryturę. Ale to tylko dlatego że to był wóz jaki kupiłem od początku do końca z ogromnym przekonaniem, sprawdzeniem wielu rzeczy, poczytania o nim a przede wszystkim po obcowaniu z nim zanim go nabyłem. I tak mam ją jedenaście lat. Auto kupione w polskim salonie, w Polexie przez poprzedniego znanego mi właściciela. Ma swoją historię. To nie tylko samochód. To moja osobista pamiątka. I takiego auta Ci życzę.

Offline zybel

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2269
  • Garażuje w: LPU
  • mobil: 502211252
Odp: Dzień dobry, cześć i czołem...
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 16, 2015, 09:02:00 pm »
ja też mam problem, ze sprzedażą amerykanów, wszystko (prawie) co kupiłem mam nadal. pierwszy voyager się spalił, a drugi po około 500tyś został sie na części dla następcy, który w chwili kupna miał około 400 tyś. chevrolet transport z 2000 r. też stoi w krzakach i raz na rok go odpalę i na przegląd, a że jest ciężarówką to się przydaje. buick z capricem na zmianę sprzedawałem i nie mogłem się zdecydować, więc zostały obydwa, ale jak wsiadam co rano do vana to myślę- kurwa to jest samochód.
GMC  G3500 '74, Ford E-350 '93, Chevy Express 3500 '99

Offline RADAR

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 4292
  • G20 / Astro / Express - jest co robić..
Odp: Dzień dobry, cześć i czołem...
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 16, 2015, 11:41:06 pm »
Jeżdże Astro vanami już z 5lat, mam mechanika który ma 35lat i serwisuje mi go bieżąco. Widzi moją zajawkę więc bierze go bez zastanowienia chodź to jedyny taki sprzęt na jego parkingu. Zawsze mu podpowiem co i jak, dam książkę serwisową czy wydrukowany schemat żeby łatwiej mu było ogarnąć jakieś kable itd.

Zawsze chciałem Astro, wystarcza mi. V6 4.3 litra w gazie i zawsze było mnie stac aby nic jeżdzić a zamożny nie jestem. Wcześniej przerażały mnie gabaryty G20, Expressa czy RAMvan, teraz po tych kilku latach stwierdzam ze niepotrzebnie się obawiałem. Silnik prawie idetyczny do ogarnięcia, skrzynia, elementy wnętrza itd wszystko podobne! Ale zawsze chciałem Astro vana.

Wiesz śmieja się że mam wybrakowany silnik, bo jak pojemność 5700 podzielisz na 8 to wyjdzie 712ccm
A 712ccm x6 = 4275ccm czyli mam wykastrowana V ósemkę  ;)

Plastikowe lusterka, wymieniłem na takie od G20... ciągle chcę być lubiany wśród kolegów tutaj a to Astro to mój kompleks mniejszości haha

Przejedź się, pomyśl żebyś nie żałował i nie kupuj padaczki ze złomu - chyba że na graty.
 
Astro / Express / G20

Offline maxx

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 802
  • bądź sobą,zawsze i wszędzie
    • ford econoline chrysler town&country
    • autoholowanie-warszawa-24.pl
  • Garażuje w: warszawa
  • mobil: 530700230
Odp: Dzień dobry, cześć i czołem...
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 16, 2015, 11:56:37 pm »
gazownia do "średniaka - astro" dobra bez zbędnych niespodzianek w przyszłości 3000-3500zł do normalnego vana 3700-4500zł zależy od "gratów" i butli na jakie się zdecydujesz(piszę o sekwencji bo wnioskuję że szukasz nowszych rozwiązań silnikowych , no chyba że "palnik" to wtedy będzie taniej)  tyle o gazie a jeżeli chodzi o wybór to każdy ma swoje preferencje jak już Ci pisali , ale powiem ci jedno w astro masz podobnie jak w chryslerach i szybko może ci się zrobić ciasno(a jak się z tego rozmyślisz to możesz się go szybko nie pozbyć oczywiście zależnie też od stanu w jakim kupisz i jak będziesz dbał) , wygodnie ale ciasno wiem co mówię osobiście mam town&country od lat i porównywalnie większego szału nie widzę (wiem zaraz co to niektórzy na mnie naskoczą w obronie astro czy safari ale tak to widzę).Na placyku jest też Econoline w "salonce" i powiem Ci szczerze że też mógłby być większy , także naprawdę dobrze sobie to przemyśl i nie podejmuj na prędkości bo w skrajnych przypadkach "minach"możesz stać się ostatnim właścicielem ewentualnie dawcą klamotów
Jak mam mieć fałszywych przyjaciół to wolę sobie kupić spaniela na giełdzie

Offline Rafał

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1932
    • chevy g20, dodge ram b2500
  • Garażuje w: Solec Kujawski
Odp: Dzień dobry, cześć i czołem...
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 17, 2015, 12:47:12 am »
maxx - a jaki masz pomysł na gaz do 5.7 na gaźniku ? robiłeś takie silniki?
a tak poza tym, co tak zniechęcacie chłopa, czasem jak jest ssanie to schodzi kilka aut w tygodniu.

Offline maxx

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 802
  • bądź sobą,zawsze i wszędzie
    • ford econoline chrysler town&country
    • autoholowanie-warszawa-24.pl
  • Garażuje w: warszawa
  • mobil: 530700230
Odp: Dzień dobry, cześć i czołem...
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 17, 2015, 02:14:27 am »
Jeżeli chodzi o starsze motory na gaźniku to za dużo tego się akurat nie trafiło , ale dla oszczędnych lovato super(chociaż trochę krótko bo to jest do 190-200km i może nie ogarnąć dołu-mam go w T&C)  bardziej bogato podwójny żółw albo major i kombinacja z mikserami-palnikami ,gaźnikami gazowymi jak zwał tak zwał.Poza tym powiem Ci szczerze nie będę ściemniał , że od takich tematów mam kolegę , człowiek orkiestra który wpada na takie tematy do mnie po godzinach dorobić, ogólnie robi wszystko nawet takie wynalazki ogarnął jak jaguar supercharged , s600 czy audi W12 nie wspominając już o hemi , ale to już era "Stag"-bo jest jak dla mnie najbardziej przewidywalny mam go w Econoline.Co do zniechęcania , to nikt go nie zniechęca tylko przestrzega przed zbyt pochopnym zakupem , bo sam wiesz że z "miny" w tych autach tanio nie wyjdziesz , a nie sztuka po zakupie tracić nerwy i kasę musi wybrać tak żeby się w aucie zakochał , poliże raz dobrej ameryki i tak już zostanie.
Jak mam mieć fałszywych przyjaciół to wolę sobie kupić spaniela na giełdzie

Offline maxx

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 802
  • bądź sobą,zawsze i wszędzie
    • ford econoline chrysler town&country
    • autoholowanie-warszawa-24.pl
  • Garażuje w: warszawa
  • mobil: 530700230
Odp: Dzień dobry, cześć i czołem...
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 17, 2015, 02:23:37 am »
zybel=a caprice masz dale do opchnięcia?czy zrezygnowałeś?
Jak mam mieć fałszywych przyjaciół to wolę sobie kupić spaniela na giełdzie