collapse

* Twoje Centrum

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

* pogwarki

Odśwież Historia
  • nie pisz pierdół, bo dostaniesz po łapach ^_^
  • maxx: Części do Econoline E150 posiadam.
    Marca 16, 2024, 11:58:30 am
  • Walicha: Devil, podeślij foty tego kompresora
    Stycznia 22, 2024, 07:19:30 pm
  • DEVIL S GARAGE: Witam mam do sprzedania nowy kompresor klimatyzacji do chevy van gmc vendura astro safari
    Stycznia 21, 2024, 01:49:49 pm
  • voodoo: Stówa Tatar 🍻
    Grudnia 15, 2023, 11:12:35 pm
  • zagłoba: Poli stóweczka, zaglądasz tu jeszcze?
    Września 28, 2023, 06:09:55 am
  • pituszek: Sto lat ARCHIE
    Września 27, 2023, 12:09:34 pm
  • voodoo: Najlepszego Archie 🍻
    Września 27, 2023, 07:54:40 am
  • zagłoba: ARCHIE stówka!
    Września 27, 2023, 06:09:31 am
  • zagłoba: Robi stówka👍🏼
    Września 13, 2023, 02:23:41 pm
  • Artigo: Pituszku 100 lat w zdrowiu i milosci Basi
    Sierpnia 29, 2023, 04:50:45 pm
  • zagłoba: Wojna sto lat!
    Sierpnia 14, 2023, 08:43:40 pm
  • WALENTY: Jedzie ktoś na Master trucka ?
    Lipca 14, 2023, 12:29:19 am
  • MICZ: Elm
    Kwietnia 21, 2023, 10:50:32 am
  • zagłoba: 100 lat Michał i niech żuk się toczy!
    Kwietnia 03, 2023, 07:27:02 am
  • MHM: Thx
    Marca 22, 2023, 06:30:00 pm
  • JEDI_V: 100 lat Panowie  1hejka
    Marca 22, 2023, 09:52:31 am
  • zagłoba: MHM jeszcze 50 lat!
    Marca 22, 2023, 06:33:09 am
  • zagłoba: Edekk 100 lat!
    Marca 18, 2023, 07:13:39 am
  • zagłoba: Dlaczego?
    Lutego 07, 2023, 09:42:46 pm
  • MHM: Zagłoba: bo ględzicie wszyscy na WhatsUp'ie :(
    Lutego 07, 2023, 06:24:18 pm

* Będzie się działo

Przepraszamy! W tym momencie w kalendarzu nie ma dostępnych żadnych wydarzeń.

* Najnowsze wiadomości

Odp: Astro 89 miga kontrolka hamulca wysłana przez RADAR
[Wczoraj o 09:33:33 pm]


Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie wysłana przez RADAR
[Wczoraj o 09:16:01 am]


Odp: Witam! wysłana przez Tyrael
[Wczoraj o 08:58:45 am]


Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie wysłana przez ChudyAleByk
[Wczoraj o 02:33:21 am]


Odp: Astro 89 miga kontrolka hamulca wysłana przez RADAR
[Kwietnia 24, 2024, 11:17:07 pm ]

* Zalogowani

  • Kropka Gości: 332
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Autor Wątek: Chevrolet astro wspomaganie.  (Przeczytany 4240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czarli

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
    • Chevy Astro Starcraft awd 97 H-D electra
  • Garażuje w: jastrzebie zdroj
Chevrolet astro wspomaganie.
« dnia: Września 28, 2019, 10:16:23 am »
Jak w temacie jaki olej do wspomagania. Help
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2019, 07:55:23 am wysłana przez edekk »

Offline zagłoba

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 4148
    • chevrolet astro awd 1997 starcraft, harley electra evo '98, M-72 1947r.
  • Garażuje w: Ochmanów/k.Krakowa
  • mobil: 692 120 899
Odp: Chevrolet astro wspomaganie.
« Odpowiedź #1 dnia: Września 28, 2019, 12:31:10 pm »
Pitu pisał, że prestone. Bo na atf może wyć pompa. Gdzieś to przeczytałem.

Offline edekk

  • Dozorca
  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 3170
    • Chevy G30
    • Bishop`s Original
  • Garażuje w: Lipcach Reymontowskich
Odp: Chevrolet astro wspomaganie.
« Odpowiedź #2 dnia: Września 28, 2019, 01:55:42 pm »
Prestone to nazwa własna a ATF to rodzaj oleju, Zagłoba mieszasz pojęcia.
Prestone ma większą lepkość od większości płynów ATF, wlej sobie jakikolwiek zagęstnik do oleju i też będzie ciszej.
Nadmierny hałas z pompy oznacza, że należy ją naprawić/wymienić - oczywiście nie mówimy o normalnym hałasie w czasie pracy przy maksymalnych wychyleniach.
Najczęściej Prestone jest sprzedawane w zestawie z płynnym uszczelniaczem gdzie zapewne siedzą krasnoludki i mówią ten otwór należy uszczelnić a kanały smarne pompy już nie. Należy wymienić uszczelnienia a nie lać takie gówna.
O tym, że mało kto regularnie wymienia olej już nie wspomnę. Każdy olej zużywa się, utlenia, chłonie wodę, rozdziela na frakcje, itd.
Miałem butelkę oleju bez potrzeby odkręconą, po dwóch latach z ciekawości wlałem w szkło. Ilość wchłoniętej wody to tak mniej więcej 1/5.
Zapewne Prestone jest dobrym olejem ale w tym wszystkim najważniejsze jest lanie oleju zgodnego ze specyfikacja producenta i regularna wymiana. Właściciele wszelkich instrukcji i danych podpowiedzą jakiej klasy należy olej lać.
for sale:
sklepik;
Bishop`s

Offline Czarli

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
    • Chevy Astro Starcraft awd 97 H-D electra
  • Garażuje w: jastrzebie zdroj
Odp: Chevrolet astro wspomaganie.
« Odpowiedź #3 dnia: Września 28, 2019, 02:33:50 pm »
Taki

Offline zagłoba

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 4148
    • chevrolet astro awd 1997 starcraft, harley electra evo '98, M-72 1947r.
  • Garażuje w: Ochmanów/k.Krakowa
  • mobil: 692 120 899
Odp: Chevrolet astro wspomaganie.
« Odpowiedź #4 dnia: Września 28, 2019, 09:01:59 pm »
Prestone to nazwa własna a ATF to rodzaj oleju, Zagłoba mieszasz pojęcia.
Prestone ma większą lepkość od większości płynów ATF, wlej sobie jakikolwiek zagęstnik do oleju i też będzie ciszej.
Nadmierny hałas z pompy oznacza, że należy ją naprawić/wymienić - oczywiście nie mówimy o normalnym hałasie w czasie pracy przy maksymalnych wychyleniach.
Najczęściej Prestone jest sprzedawane w zestawie z płynnym uszczelniaczem gdzie zapewne siedzą krasnoludki i mówią ten otwór należy uszczelnić a kanały smarne pompy już nie. Należy wymienić uszczelnienia a nie lać takie gówna.
O tym, że mało kto regularnie wymienia olej już nie wspomnę. Każdy olej zużywa się, utlenia, chłonie wodę, rozdziela na frakcje, itd.
Miałem butelkę oleju bez potrzeby odkręconą, po dwóch latach z ciekawości wlałem w szkło. Ilość wchłoniętej wody to tak mniej więcej 1/5.
Zapewne Prestone jest dobrym olejem ale w tym wszystkim najważniejsze jest lanie oleju zgodnego ze specyfikacja producenta i regularna wymiana. Właściciele wszelkich instrukcji i danych podpowiedzą jakiej klasy należy olej lać.
Przecież napisałem wyraźnie, że przeczytałem czyjeś stwierdzenie a nie moja opinia.

Offline Darek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
    • Astro
  • Garażuje w: Poznań
  • mobil: 503161063
Odp: Chevrolet astro wspomaganie.
« Odpowiedź #5 dnia: Września 28, 2019, 09:23:55 pm »
Atf Dextron 3 możesz wlać D3M z Petro Canady i nie słuchaj bzdur o wyjącej pompie.

Offline pituszek

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 5577
    • GMC Safari 1997 4.3 Vortec Pontiac Trans sport 1995 3.1
  • Garażuje w: Warszawa
  • mobil: 606937784
Odp: Chevrolet astro wspomaganie.
« Odpowiedź #6 dnia: Września 28, 2019, 11:18:47 pm »
Z racji tego ,że 2x puściła mi przekładnia i 2x hydroboost miałem okazję przetestować różne dextrony ,srony i atf-y i wszystko o doopę potłuc pompa wyła.Kupiłem już nową ,ale nie chciałem puki co jej wymieniać ,bo te uszczelnienia na hydrobóście i przekładni puszczały.W końcu jak po pół roku nic nie puściło zaryzykowałem zalanie prestonem,tym bez uszczelniacza i o dziwo pompa ucichła.Oczywiście wyje trochę,jak mocno skręcona kiera.Nawet przymierzałem się do wymiany,ale jak kupiłem pontona i tam jest nowa pompa i zalany preston,a hałas pompy  porównywalny i tylko przy pełnym skręcie,więc odpuściłem wymianę.
I tu Edekk Tobie odpowiem,ja potrzebuję gotowy olej,czy płyn i nie będę się zastanawiał ,czy mam wlać zagęszczacza 100 ml,czy pół litra.To tak jakbym ratował padnięty silnik ceramizerem zamiast remontu i nie mówię tu  powiedzmy o płukankach ,które odpuszczą pierścienie ,bo to inna bajka i one zdają egzamin.A wszelkie uszczelniacze ,czy do chłodnic,czy do wspomagania ,to tylko dorażne środki,które z czasem tylko wpędzą nas w większe koszty.Zamulone chłodnice,nagrzewnice.I o ile np.przekładni nie zaszkodzą,ale hydroboost ma precyzyjniejsze zaworkii nikomu nie życzyłbym niespodzianki przy hamowaniu

Offline Marnico

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2122
    • Jebiące się złomy, tak zwane Pontony 🔥#128293
  • Garażuje w: ŁÓDŹ DĄBROWA
  • mobil: 537070821
Odp: Chevrolet astro wspomaganie.
« Odpowiedź #7 dnia: Września 28, 2019, 11:38:17 pm »
W myśl zasady nie znam się więc wypowiem się uznaję że lejemy tylko to co przewiduje specyfikacja techniczna producenta, marka czy nazwa produktu ma tu małe znacznie. Natomiast wszystkie dodatki to sobie można do kibla wlać jemu na przykład ceramizer nie zaszkodzi bo też jest z porcelany, a wszelkiego rodzaju uszczelniacze ładnie oblepią kanalizację i będzie szczelna jak nigdy osobiście w układzie wspomagania mam totala i wszystko chodzi tak samo jak na czymś co było wcześniej. Wyje na krańcu tak samo, kierownica chodzi jak chodziła

Wysłane z mojego S61 przy użyciu Tapatalka

Jak można mieć w aucie silnik o pojemności mniejszej niż czajnik ... ;-)

Offline edekk

  • Dozorca
  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 3170
    • Chevy G30
    • Bishop`s Original
  • Garażuje w: Lipcach Reymontowskich
Odp: Chevrolet astro wspomaganie.
« Odpowiedź #8 dnia: Września 30, 2019, 09:57:46 am »
Pitu o tym właśnie pisałem, chyba nie doczytałeś ;)
Marnico o to chodzi  1ok

Wracając do gęstości olejów, gęsty olej cichsza praca, większe obciążenie pompy, szybsze zużycie pompy. Dla nas nie zauważalne bo np. skraca czas pracy pompy o np. rok w 30 letnim okresie. Przy silniku i skrzyni dochodzi jeszcze wiele dodatkowych zależności.
Za rzadki olej też nie może być bo pompa ma swoje tolerancje i na zbyt rzadkim oleju nie będzie osiągać zakładanej wydajności.
Doskonale widać to na przykładzie np. pistoletu na wodę. Damy coś gęstego, nie damy radę sprężyć odpowiednio aby osiągnąć ciśnienie na wyjściu, do tego będzie szybsze zużycie mechanizmu pompki pistoletu. Damy coś rzadszego od wody też nie sprężymy bo pompka ma za duże tolerancje w pompce.

Może się niepotrzebnie mądrze a może mam rację ?  looz
for sale:
sklepik;
Bishop`s

Offline Darek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
    • Astro
  • Garażuje w: Poznań
  • mobil: 503161063
Odp: Chevrolet astro wspomaganie.
« Odpowiedź #9 dnia: Października 01, 2019, 08:03:49 pm »
Edekk zastanawia mnie jedno czy masz pojęcie o czym piszesz? Do układu wspomagania przewidziany jest olej ATF Dextron 3, jak na moje 24 letnie doświadczenie w zawodzie nie spotkałem się z tym żeby producenci robili oleje o danej specyfikacji różnej lepkości.  Producenci płynów ATF wytwarzają płyny odpowiadające tym normom zgodnie z wskazanymi właściwościami.

Offline jkapril

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 103
    • Dodge Ram Van B 2500, Astro 98
  • Garażuje w: Oława
  • mobil: 793043311
Odp: Chevrolet astro wspomaganie.
« Odpowiedź #10 dnia: Października 02, 2019, 09:16:39 am »
Witam w nawiązaniu mam pytanie ile może być oleju w układzie wspomagania

Offline edekk

  • Dozorca
  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 3170
    • Chevy G30
    • Bishop`s Original
  • Garażuje w: Lipcach Reymontowskich
Odp: Chevrolet astro wspomaganie.
« Odpowiedź #11 dnia: Października 02, 2019, 10:39:11 am »
Edekk zastanawia mnie jedno czy masz pojęcie o czym piszesz? Do układu wspomagania przewidziany jest olej ATF Dextron 3, jak na moje 24 letnie doświadczenie w zawodzie nie spotkałem się z tym żeby producenci robili oleje o danej specyfikacji różnej lepkości.  Producenci płynów ATF wytwarzają płyny odpowiadające tym normom zgodnie z wskazanymi właściwościami.
No właśnie o tym Darku piszę, być może napisałem to mało zrozumiale. Zobacz jaka ma lepkość dextron II a dextron III i dlaczego zwracam uwagę na to, że nie można wlać sobie coś od czapy a jedynie olej w specyfikacji producenta. każde urządzenie jest zaprojektowane pod konkretna specyfikację oleju. To, ze w Twoim aucie zalecany jest dextron III nie oznacza, że wszystko się tym zalewa. Inżynierowie, którzy projektowali pompy przed powstaniem dextrona III nie wieli wiedzy, ze taki olej się pojawi i jakie będzie miał parametry. No i oczywiście nie jest to sztywne, bo często nowe oleje doskonale symulują wcześniejsze oleje.
Przykład klimatyzacje, jest kilka klas oleju i samych klasyfikacji. Wlejesz do pompy klimatyzacji w starym amerykańcu PAG 150 ? Do mostu wlewasz olej przekładniowy jaki masz pod ręką ? A po ciula produkują tyle dextronów skoro wszytko obskoczysz dextronem III.
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2019, 04:19:48 pm wysłana przez edekk »
for sale:
sklepik;
Bishop`s

Offline Darek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
    • Astro
  • Garażuje w: Poznań
  • mobil: 503161063
Odp: Chevrolet astro wspomaganie.
« Odpowiedź #12 dnia: Października 04, 2019, 08:36:15 pm »
Edekk przeczytaj dokładnie nagłówek, Jaki olej do wspomagania do Astro 97r, a później przeczytaj swoje filozoficzne wywody. Dla Twojej informacji mechanizmu różnicowego wlewamy olej przekładniowy a nie hydrauliczny.

Offline voodoo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 688
    • Chevy Van G20 5.0 V8 305cui 1981' Q-jet 4bbl
  • Garażuje w: Łobez
  • mobil: 723823235
Odp: Chevrolet astro wspomaganie.
« Odpowiedź #13 dnia: Października 04, 2019, 11:14:09 pm »
A może by zrobić takie olejowe FAQ, dużo tego tego chyba nie ma. Kilka skrzyń, silników itd.

Offline edekk

  • Dozorca
  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 3170
    • Chevy G30
    • Bishop`s Original
  • Garażuje w: Lipcach Reymontowskich
Odp: Chevrolet astro wspomaganie.
« Odpowiedź #14 dnia: Października 05, 2019, 04:59:47 pm »
Edekk przeczytaj dokładnie nagłówek, Jaki olej do wspomagania do Astro 97r, a później przeczytaj swoje filozoficzne wywody. Dla Twojej informacji mechanizmu różnicowego wlewamy olej przekładniowy a nie hydrauliczny.
tak to oczywista oczywistość, że do przekładni leje się olej przekładniowy, już poprawiłem.
Twoje uwagi wzbudzają we mnie pewien niesmak, po pierwsze wprowadzasz chłopaków w błąd, że leje się Dextron III. Jeśli lejesz go u swoich klientów to zastanawiam się czy z niewiedzy czy, że nie dbasz o nich i idziesz po najmniejszej linii oporu ? W każdym bądź razie nie zaufałbym Tobie jako mechanikowi.
Kolejna rzecz, że od kilku lat sprzedaję dodatki do paliw i olejów a osobą wprowadzającą mnie w temat jest człowiek, który studiował trybologię. (na początku myślałem, że to żart ale faktycznie jest taki dział mechaniki, który traktuje o wszelkich rodzajach przekładni no ich smarowaniu), staram się zanim coś napisze przejrzeć dokumenty i opracowania na ten temat, filozofuję bo taka mam naturę, lubię być pomocny i dzielić się swoją wiedzą gdyż gdy ja potrzebowałem czegoś forum mi w tym pomagało. Wracając do nagłówka tematu, czemu jako mechanik i właściciel Astro nie udzieliłeś koledze konkretnej i prawdziwej odpowiedzi ? Na 7 postów na forum, 3 napisałeś na temat swojego problemu a 3 w tym temacie nie dość, że z błędnymi poradami to jeszcze dopieprzające się do mnie. mam nadzieje, że się ogarniesz i zaczniesz myśleć zanim coś napiszesz.  Gdzieś napisałem nieprawdę, chętnie się poprawię, nauczę, tak jak słusznie zwróciłeś uwagę o typie oleju w przekładniach.

Czarli tu masz link do manuala podstawowego http://www.vadengmpp.com/owners-manual/chevrolet/1997-Chevrolet-Astro.pdf a olej do wspomagania lejesz zgodnie ze specyfikacją GM 1052884 lub 1050017
for sale:
sklepik;
Bishop`s