collapse

* Twoje Centrum

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

* pogwarki

Odśwież Historia
  • nie pisz pierdół, bo dostaniesz po łapach ^_^
  • maxx: Części do Econoline E150 posiadam.
    Marzec 16, 2024, 11:58:30 am
  • Walicha: Devil, podeślij foty tego kompresora
    Styczeń 22, 2024, 07:19:30 pm
  • DEVIL S GARAGE: Witam mam do sprzedania nowy kompresor klimatyzacji do chevy van gmc vendura astro safari
    Styczeń 21, 2024, 01:49:49 pm
  • voodoo: Stówa Tatar 🍻
    Grudzień 15, 2023, 11:12:35 pm
  • zagłoba: Poli stóweczka, zaglądasz tu jeszcze?
    Wrzesień 28, 2023, 06:09:55 am
  • pituszek: Sto lat ARCHIE
    Wrzesień 27, 2023, 12:09:34 pm
  • voodoo: Najlepszego Archie 🍻
    Wrzesień 27, 2023, 07:54:40 am
  • zagłoba: ARCHIE stówka!
    Wrzesień 27, 2023, 06:09:31 am
  • zagłoba: Robi stówka👍🏼
    Wrzesień 13, 2023, 02:23:41 pm
  • Artigo: Pituszku 100 lat w zdrowiu i milosci Basi
    Sierpień 29, 2023, 04:50:45 pm
  • zagłoba: Wojna sto lat!
    Sierpień 14, 2023, 08:43:40 pm
  • WALENTY: Jedzie ktoś na Master trucka ?
    Lipiec 14, 2023, 12:29:19 am
  • MICZ: Elm
    Kwiecień 21, 2023, 10:50:32 am
  • zagłoba: 100 lat Michał i niech żuk się toczy!
    Kwiecień 03, 2023, 07:27:02 am
  • MHM: Thx
    Marzec 22, 2023, 06:30:00 pm
  • JEDI_V: 100 lat Panowie  1hejka
    Marzec 22, 2023, 09:52:31 am
  • zagłoba: MHM jeszcze 50 lat!
    Marzec 22, 2023, 06:33:09 am
  • zagłoba: Edekk 100 lat!
    Marzec 18, 2023, 07:13:39 am
  • zagłoba: Dlaczego?
    Luty 07, 2023, 09:42:46 pm
  • MHM: Zagłoba: bo ględzicie wszyscy na WhatsUp'ie :(
    Luty 07, 2023, 06:24:18 pm

* Będzie się działo

Przepraszamy! W tym momencie w kalendarzu nie ma dostępnych żadnych wydarzeń.

* Najnowsze wiadomości

Kupie hak GMC Safari AWD wysłana przez Wojtek GMC
[Wczoraj o 06:49:31 pm]


Witam wysłana przez Wojtek GMC
[Wczoraj o 06:45:56 pm]


Odp: Econoline wysłana przez maxx
[Wczoraj o 12:01:24 am]


Odp: Felgi 5x127 wysłana przez Trombka
[Marzec 25, 2024, 10:07:55 am ]


Odp: Econoline wysłana przez zGred
[Marzec 23, 2024, 12:14:27 am ]

* Zalogowani

  • Kropka Gości: 217
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Autor Wątek: Buick Park Avenue  (Przeczytany 27912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Majmun

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
    • wstyd przyznać, za to z roweru jestem zadowolony :D
  • Garażuje w: zach-pom
Odp: Buick Park Avenue
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 08, 2013, 05:58:10 pm »
Ciężko znaleźć cokolwiek, gdziekolwiek  o park avenue. Tu było kilka opinii. Sądziłem więc, że "pogadać ludzka rzecz". Ale skoro nie, to proszę o usunięcie wpisu. Przepraszam, za bałagan.

Falkon

  • Gość
Odp: Buick Park Avenue
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 08, 2013, 06:01:41 pm »
nie ma za co. błądzić ludzka rzecz ;)

auta jedzie się ogladac a potem o nich rozmawia. proste. co dla jednego będzie kibel dla drugiego miód i woz od lekarza.

widziales po wpisach. edek znalazł wozy które mu się podobaly i zaraz pojechal je ogladac. tak to działa. oczywiście jeśli masz pieniądze.

bo jeśli nie masz to możesz zarzucać serwer kilobajtami tresci ;)

Offline Majmun

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
    • wstyd przyznać, za to z roweru jestem zadowolony :D
  • Garażuje w: zach-pom
Odp: Buick Park Avenue
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 08, 2013, 06:49:55 pm »
Jedno auto jest ok 700 km drugie 250 km od Szczecina. Do tego jestem w kraju tydzień w miesiącu. W tej sytuacji wolę wiedzieć na co zwrócić uwagę. Nie pojadę obejrzeć go drugi raz bo o czymś zapomniałem ;) jeśli jechać to tylko kupić, nie oglądać. No chyba, że okażę się trup. Dlatego szukam mądrych ludzi w temacie buicka. Ale racja, nie to forum. Przepraszam raz jeszcze. Życzę wszystkim Forumowiczom zadowolenia z ich van-ów.

Offline edekk

  • Dozorca
  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 3170
    • Chevy G30
    • Bishop`s Original
  • Garażuje w: Lipcach Reymontowskich
Odp: Buick Park Avenue
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 08, 2013, 08:23:16 pm »
zadzwoń czy ten drugi ma klimę, popros o foty wnętrza
oba sa ładne jeśli w tamtym tylko klar schodzi
obejrz najpierw ten bliżej potem ten dalej albo zrób sobie taka trase na jeden dzień/dwa
albo weźmiesz tego co będziesz oglądał drugiego albo wrócisz po pierwszego
auto bez klimy (sprawnej) w obecnych czasach hmm .....
przebieg nie jest istotny przy takim silniku o ile było dbane
gaz ? zakładasz sekwencje
mi pali max na odcinkach miejskich 15 gazu
trasa 12
ale jakbym sie nie dziczył i jeździł 100 na spokojnie to komp pokazuje 6-7 litrów + 1 litr na oszustwo związane z gazem

ale najpierw kup salonkę  ;D
for sale:
sklepik;
Bishop`s

Falkon

  • Gość
Odp: Buick Park Avenue
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 08, 2013, 08:28:44 pm »
...no i proszę ile merytorycznej odpowiedzi  ;D

...sjn13, 3PO czy jak ci tam, ...po co ci takie auto?

edek kupił bo chce poderwać jedną ELE a to był warunek, ale tobie po co?

Offline Majmun

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
    • wstyd przyznać, za to z roweru jestem zadowolony :D
  • Garażuje w: zach-pom
Odp: Buick Park Avenue
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 09, 2013, 11:06:33 pm »
Edekk, wielkie dzięki za odpowiedź. Czyli przebiegu, ani gazu się nie bać.
Ten droższy ma klimę ale kompresor do wymiany. Wnętrze super. Fajnie gdyby nowy właściciel potrafił zachować to auto w takim stanie a u mnie, mimo chęci,  to chyba niemożliwe. Niemniej postaram się je obejrzeć.
Kupić salonkę? w sumie czemu nie... Duże auta są fajne. Z tym, że to już chyba na razie ciut  zbyt drogie auta w zakupie i przede wszystkim utrzymaniu.
tu jest (dla mnie jako laika) ciekawe ogłoszenie
http://allegro.pl/chevrolet-chevy-van-g20-i3506117947.html

Falkon, pocieszyłeś mnie, że na biucka można kogoś poderwać ;) nie rozważałem tego aspektu zakupu, a zawsze to jakiś plus ;)
a po co mi takie auto?
większość ludzi dzisiaj po prostu potrzebuje samochodu, ja też ;) Za niemieckimi nie przepadam, japońskie jakoś tam już znam, francuskie lubię ale buick jakoś wpadł mi po prostu w oko. Jest klasycznie ładny, dobrze wyposażony, no i silnik ma "normalną" pojemność ;)

Offline duch_gdansk

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 722
    • GMC Vandura 3500 6,5D 94r Chevy G20 305TPI Camaro 3gen 86r 383
  • Garażuje w: Gdańsk Osowa
  • mobil: 515689558
Odp: Buick Park Avenue
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 10, 2013, 10:44:16 am »
"normalna" pojemność to pojęcie względne, dla mnie to minimum 5733ccm czyli jakoś 350cui ;) . Zastanów się dobrze czego oczekujesz od wózka, popatrz na warsztaty w okolicy (chyba że sam sobie dobrze radzisz z naprawami), przejrzyj oferty na portalach. Wózków amerykańskich jest mnóstwo na rynku i dla każdego coś miłego. Warto patrzeć na dość popularne modele jeżeli chce się zacząć tą przygodę i na początku się nie zrazić. Interesuje Ciebie mało koszerne V6 i napęd na przód ;) to do wyboru masz też Chevroleta Monte Carlo i tu nasz forumowy "szyderca" wie naprawdę sporo o tych wozach, wiele mini vanów jest ciekawą i praktyczną opcją jednocześnie dającą przestrzeń i wygodę w dalekie trasy ale też fajnie się nimi jeździ po mieście ze względu na wysoką pozycję za kierownią. Jeep Grand Cherokee z V8 daje zupełnie inną jazdę przy dość dobrym dostępie do części a jednak bulgot V8 to coś co wielu ceni ponad wszystko.
Jest klub miłośników PT Cruisera, bardzo miłe autko jak ktoś lubi takie pocieszne wózki i mają dość mocne wsparcie na swoim forum.
Szukajcie a znajdziecie, może przyjdzie czas że raczej zamarzy Ci się taki wieloryb jak Buick kolegi Wotana. 

Falkon

  • Gość
Odp: Buick Park Avenue
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 10, 2013, 04:32:56 pm »
. Interesuje Ciebie mało koszerne V6 i napęd na przód ;) to do wyboru masz też Chevroleta Monte Carlo i tu nasz forumowy "szyderca" wie naprawdę sporo o tych wozach,

weź się puknij w czoło co?  ;) monte carlo to samochod dla ludzi którzy mysla ze to fajne i szybkie auto bo ma 3400, 4 wałki, 24 zawory i 225hp. fakt, objedziesz nim 5,0 tbi camaro czy firebirda ale co z tego? w tych autach nie chodzi o sprint a o sztefete. dzwieku v8, tylnego napedu i poczucia wolnego kruza nie otrzymasz w fwd. nawet najlepszym. ja to wiem bo to przezylem.

R2D2, SJN czy jak tam się nazwałeś. buick to fajne auto, ale nie takie za jakimi się oglądasz. Edward kupil sztuke która jest nowszym modelem, kolorystyka i paintstriping odzwierciedla jego stan ducha i umysłu wiec można powiedzieć ze ten samochod to on i odwrotnie. jego wzrok kiedy ujrzał go na zywo był nie do podrobienia. on go nabył oczami. na szczęście jest to swietny okaz.  >:D

3800 to silnik który swietnie się gazuje i bardzo dobrze znosi cyklon. jeśli zrobisz to u dobrego intalatora który wlasciwie dobierze komponenty będziesz bardzo zadowolony. musisz wiedzieć ze ten silnik ma dosyć czuły osprzęt i jeśli jest zaniedbany potrafi być bardzo kapryśny i denerwujący. wymaga oleju wlasciwie tylko 5/10 W30 a przekręcone panewki to norma w tych konstrukcjach. spotkasz się z opinia ze to najlepszy silnik V6 jaki GM skonstruował ale będzie to marketingowy bełkot. najlepszy to był 3.1 bo był bezawaryjny. 3800 pakowano wszędzie gdzie się tylko dało upchnąć bo GM zarabiał na nim najwięcej. ot cała filozofia.

do czego ci samochod? będziesz woził rodzine czy chcesz mieć ślubowoz dla siebie?

z tych buickow co sa na allegro czy otomoto nie widze nic ciekawego, czytaj: nie dałbym złamanego grosza.

ale może zamiast się upierać na "ślubowóz" rozwaz tę propozycje - to dokładnie ten sam samochod ale zamiast udawanego luksusu masz udawaną sport limuzynę - dużo dostępnych tanio części blacharskich i mechanicznych - to dobra oferta - ja brałbym go pod uwagę

http://allegro.pl/pontiac-bonneville-i3528404806.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2013, 08:05:33 pm wysłana przez Falkon »

Offline pituszek

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 5573
    • GMC Safari 1997 4.3 Vortec Pontiac Trans sport 1995 3.1
  • Garażuje w: Warszawa
  • mobil: 606937784
Odp: Buick Park Avenue
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 10, 2013, 09:00:27 pm »
Falkon,jakieś tanie to autko z linku ,czy one tak chodzą?.A jak u nich z rudą ?Np. w tym roczniku 1998,pojawia się ?

Falkon

  • Gość
Odp: Buick Park Avenue
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 11, 2013, 08:49:47 am »
tanie?  za więcej się nie sprzeda bo wchodzisz w strefe bmw, passata i audi.
kazda kwota powyżej 8 a już nie mowie 10k za "zwykłego" amerykanca to postawa zyczeniowa. te auta sa niezrozumiale dla normalnych userow i germanofilów. ;)

z rudą jest problem od '93 wzwyż w GM-ach. trzeba sprawdzać wszystko. ale kwota jest taka ze jeśli to auto jeździ, skreca i hamuje to reszte można podreperować jeśli nie ma dramatu.

Offline Majmun

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
    • wstyd przyznać, za to z roweru jestem zadowolony :D
  • Garażuje w: zach-pom
Odp: Buick Park Avenue
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 12, 2013, 02:11:58 pm »
no to się temat trochę rozrósł ;)
co do pojemności to wg ubezpieczycieli wszystko powyżej 2,2 jest wrzucone do jednego worka, więc czy 3,8 czy 5,7 jeden czort ;) obecnie mam R4 1,6 więc dla mnie V6 3,8 to już coś. A dużą pojemność lubię (dziś jeżdżę autem z silnikiem 11,9litra :P) Swoją drogą genialną rzecz, jak dla mnie, zrobiła Mazda. Obecnie chyba jedyny z popularnych producentów z "normalną" pojemnością silników, a nie jakiś downsizing...
Wracając do tematu. Na mechanice się nie znam, wszytko oddaje do warsztatu. Liczę, że ktoś w zachodniopomorskim zna się na tym ;) Stąd ważnym dla mnie czynnikiem jest bezawaryjność.
Co do konkretnego modelu, nie upieram się przy park avenue. Po prostu bardzo auto mi się spodobało. Wiem też, że moje obecne auto nijak ma się do mnie. Nowszy model parka, to już chyba nie dla mnie ;) ten starszy mnie przekonuje. Cherokiee doceniam ale to nie dla mnie, albo duży sedan, albo bus/van.
Auto nie ma zarabiać na ślubach, rodziny nie mam. Będzie służyło póki co do dojazdów do pracy (planowane 25km tys rocznie) i gdziekolwiek zechce mi się pojechać. Nie lubię sprzedawać samochodów, kupując nowy, najchętniej zostawiłbym stary, a to nie realne więc nowym nabytkiem chcę jeździć długo, długo.
Monte carlo to nie moja półka cenowa.
Pontiac z linku bardzo ciekawy. Przyglądałem się już temu ogłoszeniu i wydaje mi się, że wcześniej był spory komentarz zachwalający ten egzemplarz. Plusem jest też odległość ode mnie. Natomiast wygląd... Kontrowersyjny :d Cena świetna. Wręcz nierealna za takie auto. Jest coś co się typowo psuje w nich? To podobny silnik do buicka, tak, skoro piszesz, że to bliźniaki...?
Falcon, wierzę, że masz większe doświadczenie w autach niż ja, więc czemu nie podobają Ci się parki z moich linków? bordowy na zdjęciach wygląda na zadbany, z rozmowy wynika, że tak jest.
Natomiast beżowy jak na moje oko to "igła" ;) przy takim przebiegu nic nie powinno się dziać, raczej. Jest też trzeci na allegro, szary za ponad 7tys zł i ten jakoś nie wzbudza mojej sympatii.
Co do alternatywy to spodobało mi się to:
http://allegro.pl/chevrolet-chevy-van-g20-i3506117947.html
Cena jak za beżowego buicka +gaz, a tu instalacja już jest. Wielkość dla mnie odpowiednia, stan wydaje się znośny. Nie wiem tylko jak z trwałością, naprawami (zabudowany silnik), no i boję się trochę kosztów utrzymania. Paliwo, naprawy. Lubię mieć w pełni sprawne auto, drażni mnie każdy feler.
Na jakim silniku autko jeździło nie jestem w stanie sprawdzić (obecnie może mieć odpowiedni olej, ale kto wie co lano wcześniej). Czy jest natomiast sposób, żeby sprawdzić czy silnik nie jest po remoncie z powodu przekręconych panewek?

Offline Majmun

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
    • wstyd przyznać, za to z roweru jestem zadowolony :D
  • Garażuje w: zach-pom
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2013, 02:52:15 pm wysłana przez edekk »

Falkon

  • Gość
Odp: Buick Park Avenue
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 12, 2013, 03:42:33 pm »
. Nie wiem tylko jak z trwałością, naprawami (zabudowany silnik), no i boję się trochę kosztów utrzymania. Paliwo, naprawy. Lubię mieć w pełni sprawne auto, drażni mnie każdy feler.
Na jakim silniku autko jeździło nie jestem w stanie sprawdzić (obecnie może mieć odpowiedni olej, ale kto wie co lano wcześniej). Czy jest natomiast sposób, żeby sprawdzić czy silnik nie jest po remoncie z powodu przekręconych panewek?

...trwałość tych samochodow jest rozna w zaleznosci od tego kto go miał wczesniej. ogolnie samochody z lat 80-90 utylizują się szybko. jeśli chcesz mieć auto sprawne i wszystko cie drazni to najlepszym wyjściem jest auto z salonu. tutaj zawsze będzie cos do roboty albo poprawy. czasami auto będzie wylaczone z ruchu bo niektóre części nie sa od reki.

amerykańskie auta to raczej hobby jak dzialka czy ogrodek który musisz ciagle dogladac żeby ci chwasty nie rosly. jeśli nie masz smykałki i nie lubisz grzebać to możesz mieć ciężko. chyba ze wszystkie pieniadze zostawisz w serwisie który i tak nie zrobi tego tak jak będziesz chciał. o ile znajdziesz zaufany który nie boi się amerykańskich.

do silnika nie wejdziesz. jeśli ktoś robil silnik po panewkach to raczej auta nie sprzeda bo po co? remont przewyzsza koszt wozu. wiec albo woz na części lub złom albo robisz dla siebie i zostawiasz na cale zycie.

nikt za ciebie wyboru nie podejmie. jeśli skaczesz od salonki do sedana to znaczy ze jeszcze nie masz pojęcia co chcesz i szczypiesz się z kasa. dlatego podwojnie uważaj bo o wpadke na mine łatwo.

np jak ktoś pisze ze woz jak nowy z usa a to wersja euro to znaczy ze nie wie co sprzedaje albo ma kupującego za idiote większego niż sam jest

http://allegro.pl/buick-park-avenue-jak-nowy-oryginal-usa-i3525831727.html

ogladales go?

Taper

  • Gość
Odp: Buick Park Avenue
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 12, 2013, 06:38:05 pm »
Opłata za polisę OC wcale nie musi być uzależniona od pojemności silnika....
wystarczy zmienić przeznaczenie Autka i ubezpieczenie może kosztować na rok ok. 800 PLN bez żadnych zniżek....

Offline pituszek

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 5573
    • GMC Safari 1997 4.3 Vortec Pontiac Trans sport 1995 3.1
  • Garażuje w: Warszawa
  • mobil: 606937784
Odp: Buick Park Avenue
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 12, 2013, 06:45:25 pm »
http://allegro.pl/pontiac-bonneville-i3528404806.html

Jakby ktoś z forumowiczów oglądał to auto ,to interesuje mnie jak ono wygląda blacharsko i w jakim stanie jest wnętrze.Kupiłbym go dla małżonki,a dla niej auto może nie mieć silnika ,ale musi mieć zadbany środek ;D.