collapse

* Twoje Centrum

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

* pogwarki

Odśwież Historia
  • nie pisz pierdół, bo dostaniesz po łapach ^_^
  • maxx: Części do Econoline E150 posiadam.
    Marzec 16, 2024, 11:58:30 am
  • Walicha: Devil, podeślij foty tego kompresora
    Styczeń 22, 2024, 07:19:30 pm
  • DEVIL S GARAGE: Witam mam do sprzedania nowy kompresor klimatyzacji do chevy van gmc vendura astro safari
    Styczeń 21, 2024, 01:49:49 pm
  • voodoo: Stówa Tatar 🍻
    Grudzień 15, 2023, 11:12:35 pm
  • zagłoba: Poli stóweczka, zaglądasz tu jeszcze?
    Wrzesień 28, 2023, 06:09:55 am
  • pituszek: Sto lat ARCHIE
    Wrzesień 27, 2023, 12:09:34 pm
  • voodoo: Najlepszego Archie 🍻
    Wrzesień 27, 2023, 07:54:40 am
  • zagłoba: ARCHIE stówka!
    Wrzesień 27, 2023, 06:09:31 am
  • zagłoba: Robi stówka👍🏼
    Wrzesień 13, 2023, 02:23:41 pm
  • Artigo: Pituszku 100 lat w zdrowiu i milosci Basi
    Sierpień 29, 2023, 04:50:45 pm
  • zagłoba: Wojna sto lat!
    Sierpień 14, 2023, 08:43:40 pm
  • WALENTY: Jedzie ktoś na Master trucka ?
    Lipiec 14, 2023, 12:29:19 am
  • MICZ: Elm
    Kwiecień 21, 2023, 10:50:32 am
  • zagłoba: 100 lat Michał i niech żuk się toczy!
    Kwiecień 03, 2023, 07:27:02 am
  • MHM: Thx
    Marzec 22, 2023, 06:30:00 pm
  • JEDI_V: 100 lat Panowie  1hejka
    Marzec 22, 2023, 09:52:31 am
  • zagłoba: MHM jeszcze 50 lat!
    Marzec 22, 2023, 06:33:09 am
  • zagłoba: Edekk 100 lat!
    Marzec 18, 2023, 07:13:39 am
  • zagłoba: Dlaczego?
    Luty 07, 2023, 09:42:46 pm
  • MHM: Zagłoba: bo ględzicie wszyscy na WhatsUp'ie :(
    Luty 07, 2023, 06:24:18 pm

* Będzie się działo

Przepraszamy! W tym momencie w kalendarzu nie ma dostępnych żadnych wydarzeń.

* Najnowsze wiadomości

Odp: Witam wysłana przez zagłoba
[Wczoraj o 05:54:27 pm]


Kupie hak GMC Safari AWD wysłana przez Wojtek GMC
[Marzec 27, 2024, 06:49:31 pm ]


Witam wysłana przez Wojtek GMC
[Marzec 27, 2024, 06:45:56 pm ]


Odp: Econoline wysłana przez maxx
[Marzec 27, 2024, 12:01:24 am ]


Odp: Felgi 5x127 wysłana przez Trombka
[Marzec 25, 2024, 10:07:55 am ]

* Zalogowani

  • Kropka Gości: 234
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Brak użytkowników online.

Autor Wątek: VAN KLUB POLSKA - czas na porzadki...  (Przeczytany 29183 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

BoMBowiec

  • Gość
VAN KLUB POLSKA - czas na porzadki...
« dnia: Kwiecień 29, 2013, 10:05:25 pm »
Spokojnie tu na tym forum. No to nie bylbym BoMBowcem gdyby nie rozpetal czegos :D

Sytuacja dla Van Klubu stała sie dramatyczna gdy stare forum rozjezdzalo sie tak bardzo, ze nie bylo ratunku.... Administarator starego forum DOMEL, ktory byl tylko administratorem i pelnil tylko i wylacznie funkcje techniczna wykonywal swoja funkcje nalezycie. Niestety braklo czasu...
Drugim dramatem bylo podkupienie przez kogos domeny van-club.com

Fajnie ze znalezli sie chetni, znajacy sie na rzeczy, którzy ogarneli temat i jest to forum... Fajnie ze jest domena vanklub.pl... Fajnie ze ktos ma czas, ktos ma wiedze, ktos ma pasje i chce tez cos robic... Udostepnilem wszystko.... Fajnie ze chcecie, robcie... Z braku czasu, z braku kasy w ogole temat Van Klubu znalazl sie na dalszym planie w moich codziennych tematach. Wiec sie nie wypowiadalem, nie wtracalem, inna sprawa nikt mnie o nic nie pytal...

Fajnie ze padlo hasło jakiegos kameralnego spotkania, ktore nie mialo byc zadnym wielkim zlotem. I z tego co czytalem to ze zostalo mocno naglosnione w kregach fanow US Cars, wlacznie z tym ze zainteresowali sie tym wydarzeniem vanmaniacy - tworcy programu w TVN TURBO - Na Osi. wzbudzilo tu wielkie oburzenie i grymasy wielu, ze to nie zaden zlot, tylka jakas posiadowa dla zamknietej kliki i to w dodatku minivanowej bardziej... A tu wlasnie przez przypadkowy rozglos, wyszedl na spontanie najwiekszy do tej pory zlot vanow, FULL SIZE VANOW... >:D

Mowie tu o FULL SIZE VANACH, bo z przykroscia odnosze wrazenie, ze zaczyna sie gubic idea VAN KLUBU. VAN KLUB ma w swoim zalozeniu zrzeszac wlascicieli FULL SIZE VANOW Z USA. I tyle... Wlascicieli minivanow moga miec swoj kacik, moga zaszcycac swoja obecnoscia zloty, z reszta to moze goscinnie kazdy amerykaniec - przynajmniej tak bylo w zalozeniach.   ???

Jak tak dalej pojdzie to logo VAN KLUB POLSKA stanowic bedzie 2.316V i 2.5CRDI i inne jakies wybryki natury... az w koncu zloty klubowe beda jak sie zjedzie pod dworcem 5 busiarzy w Sprinterach i T4  :o

Wiec mysle ze mam prawo wyrazic swoje zdanie i mam prawo powiedziec jak widze Van Klub Polska dalej i co nalezy zrobic zeby uporzadkowac sytuacje. Chociaz poki co nikt mi nie przydzielil tytulu wiekszego niz Nowy Uzytkownik. A to smieszne - Nowy Uzytkownik...  ;D

1. Jak ktos ma umjejetnosci by dowiedziec sie jak stac sie ponownie wlascicielem domeny www.van-club.com to fajnie...

2. Jezeli domena www.van-club.com jest nie do odzyskania to moim zdaniem powinna powstac/zostac zaktualizowana strona www.van.cnet.pl i byc w domenie www.vanklub.pl . A nie ze forum stanowi glowna strone.

3. Czlonkami Klubu moga byc tylko wlasciciele FULL SIZE VANOW. Wlasciciele minivanow i  plastikow z 2.3, jakis tam moparow z 2.5TD albo nie daj Bog CRDI moga byc Sympatykami klubu i miec nadal swoj skromny kacik. Juz czuje nienawisc niektorych do mnie  ;D ;) A dyskutowac na forum to moze i Pan Czesiu co ma VW Multivana. Prawa glosu nikt nikomu nie odbiera.

4. Rozeznam i w niedlugim czasie napisze jakie to sa koszta - profesjonalna strona www bedaca prezentacja klubu.

5. Wrzesien... Pasuje zrobic jakis zlot... Moge zorganizowac wszystko w mojej okolicy. Raz probowalem, chetnych wtedy bylo wielu, w praktyce wyszlo gorzej, ale ci co byli milo wspominaja tamto spotkanie. Jest szansa zalatwic moze  np. sponsora co na grilla wszystko da.  Pewnie i uda sie tez bezproblemowo zorganizowac jakies pamiatki zlotowe oraz nagrody. Na pewno uda sie zalatwic promo w regionalnych portalach informacyjnych.

6. Dzial Nasze Vany swieci pustkami. Na stronie klubu MUSI byc krotka prezentacja klubowiczow
i ich wozow. Musi to byc aktualna lista. Dane wlasciciela. Krotki opis wozu. Foty. Jak nie na stronie to dzial Nasze Vany musi tetnic zyciem. Kazdy ma wrecz obowiazek tam zaprezentowac siebie i swojego vana!!! A mile widziane jest na biezaco pisanie co tam sie z nim dzieje.

Dobra na razie tyle mojego gledzenia... Musze uciekac...  :)

Offline Skórzak

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
    • Chevy Van G20 HiTop conversion by Starcraft oraz Chrysler Voyager AS
  • Garażuje w: Bydgoszcz
Odp: VAN KLUB POLSKA - czas na porzadki...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2013, 11:13:34 pm »
Skoro wszyscy mogą się wypowiadać (nawet pan Czesio z T4) to i ja pewnie mogę...
Edek zrobił świetną robotę, podniósł coś, co leżało bo umarło. Zintegrował ludzi, chłopaki zorganizowali wspólnie wspaniałą (słyszałem zewsząd, chociaż zawiodłem i nie dojechałem) imprezę. Przyjechali ludzie z daleka. Wszystkim się podobało. Czy formalne, wielkie sprawy nie są czasem ponadwymiarowe? W tej zabawie chodzi o to (moim skromnym zdaniem) aby pozytywnie zakręceni ludzie spotykali się razem, spożywali miłe dla podniebienia, bezołowiowe trunki i dawali sobie nawzajem wsparcie techniczne i moralne. Tak ja to widzę.

WIELKIE BRAWA DLA EDKA.

Kiedy 2,5 roku temu organizowaliśmy mopary.pl rozważaliśmy różne konwencje klubu. Zwyciężyła ta, w której nie ma "władz", "prezesów", składek i całego tego Ą i Ę związanego z wielką organizacją. Tak jak tu. Od nas część ludzi odeszła, część została. Na zlotach spotykamy się w celach spożywczych i towarzyskich. Ci, co byli, mogą powiedzieć czy było OK. Mnie nie wypada.

Klub to moim zdaniem ludzie nie samochody. U nas cieszymy się bardziej z fajnego człowieka, co jeździ "samobieżnym sprzętem AGD", ale kocha ducha Ameryki niż z bucowatego pajaca podjeżdżającego na zlot nowym Mustangiem. Każdy jest mile widziany, kto "kuma" pewne klimaty. A jak nie kuma to auto mu nie pomoże, chociażby było za milion dolarów.
W zeszłym roku mieliśmy dwie ekipy, które przyjechały na zlot pożyczonymi samochodami, bo nie miały swoich Amerykanów, a koniecznie chciały być z nami. A dwa lata temu jeden kolega przyjechał "mietkiem" i zostawił go daleko za ogrodzeniem. Zapytany o auto odpowiadał, że przyjechał "pekaesem".

Tyle ode mnie. Na koniec małe wspomnienie. Kiedyś, dawno temu, (może było to 6-7 lat temu) rozmawialiśmy przez telefon. Pewnie nie pamiętasz. Zapytałem wtedy Ciebie, jako świeży nabywca kanciastego Voyagera 3.3, czy z takim samochodem mogę się gdzieś do Was przykleić, bo nie znam ludzi z takimi autami a pytań mam sporo. Odpowiedziałeś mi wtedy, że Voyager to śmietnik na Europę i nie da rady. Zgodnie z tym, co dziś deklarujesz... I jak pojadę kiedyś do Ameryki to zobaczę, że nikt tym nie jeździ. 

Pojechałem. Byłem tam od tamtej pory 8 razy. W tym miesiącu właśnie wróciłem z kolejnej wyprawy do USA. Zrobiłem kilkanaście tysięcy mil po wielu stanach. Przejechałem góry, pustynie, wybrzeże Pacyfiku, historyczną Route 66 i wiesz co... wszędzie spotykałem Voyagery.... A swoją ostatnią podróż odbyłem Chevroletem Malibu z motorem 2,5 litra, bo nie było już V6 w wypożyczalni. I chociaż przeczy to prawom fizyki to dał radę. Przejechałem nim przez 5 stanów 1300mil...

Myślę, że obecny duch klubu VANów jest już inny niż kiedyś...  to już inny klub. A czy warto wracać do starej formuły? Pogadajcie. Najwyżej zrobicie dwa kluby... A i B :)
Pozdrawiam - Skórzak,

Offline cienkig20

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 3441
    • Chevrolet Van G 20 5,7 '88
  • Garażuje w: Jaworzno
  • mobil: 509243433
Odp: VAN KLUB POLSKA - czas na porzadki...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2013, 11:51:36 pm »
Też tak to widzę ...bawmy się dobrze i wspomagajmy się technicznie......to tak na szybko  ;D

BoMBowiec

  • Gość
Odp: VAN KLUB POLSKA - czas na porzadki...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2013, 12:54:27 am »
Edek zrobił świetną robotę, podniósł coś, co leżało bo umarło. Zintegrował ludzi, chłopaki zorganizowali wspólnie wspaniałą (słyszałem zewsząd, chociaż zawiodłem i nie dojechałem) imprezę. Przyjechali ludzie z daleka. Wszystkim się podobało.

Nic nigdy nie umarło. Padło forum i to byl powazny problem. I dobrze ze mial kto sie zajac forum od strony technicznej. Ja pamietam ze wszystkie dane itd. przekazalem niejakiemu czlowiekowi o nicku "Wojna". Angazowal sie w temat tez "p0li" i ktos tam jeszcze. Reszte jak sie dalej poukladalo to ja nie znam szczegolow. W kazdym badz razie stare forum tez tetnilo zyciem na podobnym poziomie. Bylo kilkanascie aktywnych forumowiczow, stopniowo ktos tam dochodzil i sie udzielal i tu widze jest podobnie. Wiec ja mysle ze jedyna zasluga edka to to ze znowu jest sprawna platforma forum, reszte robia ludzie.

Co do imprezy, tez mi sie podobalo. A bylo fajnie bo przyjechalo duzo fajnych osob fullsize vanami, ktorzy przy pierwotnej konwencji tej imprezy by nie przyjechali. Bo czytalem i slyszalem ze to mialo bys male kameralne spotkanie. Ale ktos tam rozdmuchal na facebooku temat, Bigram zadzwonil tu i tam i zjechalo sie duzo FULLSIZE VANOW + TVN TURBO. Wyszlo na spontanie. Gdyby nie to, to na zlocie dominowalby Kacik Minivanow.


W tej zabawie chodzi o to (moim skromnym zdaniem) aby pozytywnie zakręceni ludzie spotykali się razem, spożywali miłe dla podniebienia, bezołowiowe trunki i dawali sobie nawzajem wsparcie techniczne i moralne. Tak ja to widzę.

Zwyciężyła ta, w której nie ma "władz", "prezesów", składek i całego tego Ą i Ę związanego z wielką organizacją. Tak jak tu. Od nas część ludzi odeszła, część została. Na zlotach spotykamy się w celach spożywczych i towarzyskich. Ci, co byli, mogą powiedzieć czy było OK. Mnie nie wypada.
Tak zgadza sie. Zloty maja sluzyc integracji, spozywaniu jedzenia i trunkow, wymiany doswiadczen, podejrzenia rozwiazan u innych, rozwiazywaniu problemow. Tyle ze zloty USA VANOW to maja byc zloty USA VANOW. Tak prostu. Taka konwencja czy formalna czy nie. Tak jest na calym swiecie. Jak jakis klub Hondy Civic robi zlot to przyjezdzaja Hondy Civic. Jak jest zlot BMW serii 5, to przyjezdzaja BMW serie 5. W VAN CLUBIE bylo troche inaczej, bo ogolnie od tylu lat i prob nie ma solidnego jednego glownego forum samochodow amerykanskich. Wiec wszyscy gdzies tak miedzy tymi wszystkimi klubami, forami sie przemieszczali - tułali. Jak popatrzysz na zlot w Nysie czy zlot w Niedzicy zobaczysz ze przyjechaly suma sumarum rozne USA fury. Nigdy nie bylo zakazu wstepu nieVANom. Kacik minivanow tez byl zawsze dla tych uzytkownikow tych aut, ktorzy czuja prawdziwa klasyczna ameryke, ducha duzych vanow itd. Bo prawda jest taka ze 90% uzytkownikow TS czy Voykow nie jest fanami USA motoryzacji, po prostu maja takie auta. Natomiast w przypadku wlascicieli FULL SIZE VANOW jest na odwrot!

Klub to moim zdaniem ludzie nie samochody. U nas cieszymy się bardziej z fajnego człowieka, co jeździ "samobieżnym sprzętem AGD", ale kocha ducha Ameryki niż z bucowatego pajaca podjeżdżającego na zlot nowym Mustangiem. Każdy jest mile widziany, kto "kuma" pewne klimaty. A jak nie kuma to auto mu nie pomoże, chociażby było za milion dolarów.
W zeszłym roku mieliśmy dwie ekipy, które przyjechały na zlot pożyczonymi samochodami, bo nie miały swoich Amerykanów, a koniecznie chciały być z nami. A dwa lata temu jeden kolega przyjechał "mietkiem" i zostawił go daleko za ogrodzeniem. Zapytany o auto odpowiadał, że przyjechał "pekaesem".
Wszystko sie zgadza, masz racje. Ja tylko nie godze sie na stawianie w VAN KLUBIE minivana na rowni z VANEM. Z reszta defacto kacik minivanow siedzial na jednym koncu osrodka, a FULL SIZE na drugim. I jakos poza sibim to ja nie mialem okazji z nikim wiecej od minivanow dluzej rozmawiac, a wiekszosci nawet nie zobaczylem na oczy. O czym napisalem wczesniej, ze szkoda ze wszyscy chociaz przez jakis czas sie nie integrowali razem przy jednym stole. A moje zdanie co do tego ze FULL SIZE maja byc na pierwszym planie, a minivany moga byc, ale w cieniu podzielalo wiecej wlascicieli FULL SIZE bedacych na zlocie.


Tyle ode mnie. Na koniec małe wspomnienie. Kiedyś, dawno temu, (może było to 6-7 lat temu) rozmawialiśmy przez telefon. Pewnie nie pamiętasz. Zapytałem wtedy Ciebie, jako świeży nabywca kanciastego Voyagera 3.3, czy z takim samochodem mogę się gdzieś do Was przykleić, bo nie znam ludzi z takimi autami a pytań mam sporo. Odpowiedziałeś mi wtedy, że Voyager to śmietnik na Europę i nie da rady. Zgodnie z tym, co dziś deklarujesz... I jak pojadę kiedyś do Ameryki to zobaczę, że nikt tym nie jeździ. 

Pojechałem. Byłem tam od tamtej pory 8 razy. W tym miesiącu właśnie wróciłem z kolejnej wyprawy do USA. Zrobiłem kilkanaście tysięcy mil po wielu stanach. Przejechałem góry, pustynie, wybrzeże Pacyfiku, historyczną Route 66 i wiesz co... wszędzie spotykałem Voyagery.... A swoją ostatnią podróż odbyłem Chevroletem Malibu z motorem 2,5 litra, bo nie było już V6 w wypożyczalni. I chociaż przeczy to prawom fizyki to dał radę. Przejechałem nim przez 5 stanów 1300mil...

Cos tu Panie przekrecacie. Bo jak byk na glownej stronie pisze ze zawsze byl kacik minivanow. I nieraz ktos dzwonil z roznymi pytaniami o minivany i nigdy nie wyzywalem zadnych aut od smietnikow, kazdemu zawsze staralem sie udzielic jakis porad itd. . Zawsze tez uwazalem ze ta popularna ameryka, czesto zeuropeizowana, tez ma prawo do bycia na forach i zlotach amerykancow. Nikt nikomu nigdy drzwi nie zamykal. Jednak jest to ta ameryka popularna, nie ma takiego klimatu, szczegolnie gdy z ameryki zostala marka jak w przypadku wielu modeli Jeepa, Chryslera czy Chevroleta typowo na Europe. Te samochody nie moga stac w jednym rzedzie z ameryka klasyczna i to jest wg. mnie dobra konwencja, ktora obowizuje wszedzie. Bo jak tak nie bedzie to mowie wczesniej czy pozniej bedzie jedyny VAN KLUB amerykanskich vanow na swiecie ktorego czlonkami beda Pontiac TS 2.3 i Voyagery CRDI... Chyba ze tak chcecie to ja sie WYPISUJE. To nie idea ktora ja stworzylem. Robcie tak w tym kierunku to zobaczycie ze to byl ostatni zlot z taka iloscia prawdziwych vanow...

I zapewne w stanach byles na zlotach Vanow gdzie w jednym szeregu staly G20, Ramy i Voyagery i do tego Chryslery... Hehe bo w USA nie bylo generalnie Chryslerow Voyagerow, a Plymouthy Voyagery jako najnizsza klasa, Dodge Caravany jako taka wersja bogatsza i ze sportowym charakterem i Chryslery Town&Country jako klasa premium to tak na marginesie.[/quote]


Myślę, że obecny duch klubu VANów jest już inny niż kiedyś...  to już inny klub. A czy warto wracać do starej formuły? Pogadajcie. Najwyżej zrobicie dwa kluby... A i B :)

No jak to ma byc klub Pontiaca Trans Sporta i Voyagera to ja odpadam.

Offline maffios

  • Klubowicz
  • ***
  • Wiadomości: 243
    • Chevrolet G20 5.0 TBI 1988
Odp: VAN KLUB POLSKA - czas na porzadki...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2013, 01:28:02 am »
hmm i tak... i nie...

więc:

... Z braku czasu, z braku kasy w ogole temat Van Klubu znalazl sie na dalszym planie w moich codziennych tematach. Wiec sie nie wypowiadalem, nie wtracalem, inna sprawa nikt mnie o nic nie pytal...

...Wiec mysle ze mam prawo wyrazic swoje zdanie i mam prawo powiedziec jak widze Van Klub Polska dalej i co nalezy zrobic zeby uporzadkowac sytuacje. Chociaz poki co nikt mi nie przydzielil tytulu wiekszego niz Nowy Uzytkownik. A to smieszne - Nowy Uzytkownik...  ;D


YYYYYY NIE...

Nie interesowałeś się forum swoim bo Ci się znudziło i nie szukałeś kogoś kto je z reanimuje jak był czas ku temu... swojej strony na której jest odniesienie do Twojego prywatnego Vana też nie ogarniasz... z tego co słyszałem Vanem tez nie jeździsz...

Nie wypowiadałeś się też na tym nowym  forum które nawet inaczej się pisze niż Twoje i nie miałeś ochoty zalogować się na nowym aż do zlotu więc było Ci obojętny temat Van klubu bo tworzył byś go (nowy Van Klub) od początku na nowym forum gdy już znalazł się ktoś (eddek z tego co mi wiadomo) kto zaczął prowadzić forum od strony technicznej ...

nie jest to już Twoje forum i wg. mnie nie masz żadnych podstaw oczekiwać niczego więcej niż nowy użytkownik tego forum... który zdązył się zarejestrować... i wytykać błędy ale jakoś nigdzie postu z Twoim Vanem w roli głównej nie widziałem....


1. Jak ktos ma umjejetnosci by dowiedziec sie jak stac sie ponownie wlascicielem domeny www.van-club.com to fajnie...

TO TEŻ NIEEE...

to forum ma już swoje miejsce...  zostawiłeś to bez opieki a teraz ktoś ma cię wyręczać ???


2. Jezeli domena www.van-club.com jest nie do odzyskania to moim zdaniem powinna powstac/zostac zaktualizowana strona www.van.cnet.pl i byc w domenie www.vanklub.pl . A nie ze forum stanowi glowna strone.


HELL NO!!!

nie wiem czemu to forum które tworzą inni użytkownicy ma być podciągane pod Twoja prywatna strona wg Twojego zamysłu cudzymi rękoma...

3. Czlonkami Klubu moga byc tylko wlasciciele FULL SIZE VANOW. Wlasciciele minivanow i  plastikow z 2.3, jakis tam moparow z 2.5TD albo nie daj Bog CRDI moga byc Sympatykami klubu i miec nadal swoj skromny kacik. Juz czuje nienawisc niektorych do mnie  ;D ;) A dyskutowac na forum to moze i Pan Czesiu co ma VW Multivana. Prawa glosu nikt nikomu nie odbiera.


oooo to to już w ogóle nieee...

ten klub tworzą jego użytkownicy ... te forum tworzą forumowicze którzy się na nim udzielają te paskudne gęby które w awatary wolą wstawić zerdzewiałego g20 czy plastikowego trans sporta.. osobliwości jak Falkon który nie przepuści nikomu kto nowy i dobre dusze jak Jedrek który dla każdego ma dobre słowo (wiem powiedział mi że lubi słuchać moich opowieści nawet jak opowiadam po raz osiemnasty o silniku krokowym z honkkongu) tym bardziej że na tym forum udzielają się głownie właściciele mniejszych aut z usa... zuków jest niewiele...

tym bardziej że po powstaniu tego forum nie  było nigdzie podziału na duże i małe vany... ani wymogu przy rejestracji ani wzmianki ze jak masz lumine to źle....

4. Rozeznam i w niedlugim czasie napisze jakie to sa koszta - profesjonalna strona www bedaca prezentacja klubu.

TAAK  bardzo  dobrze nareszcie inicjatywa własna a nie zarzuty ....

jeśli  masz ochotę organizować forum które zrzesza tylko full size..

hmm np: "salonki.pl" lub fullsize.pl" "żuki podróżniczki.pl" to z chęcią się do nowego forum przyłącze...  mam nadziej że reszta posiadaczy full sizów też... tylko po co Nam na forum salonek ktoś  kto na zlot van klubu przyjeżdża cadillakiem coupe ??

serwer na rok 300-400zł projekt strony jak ktoś zrobi w photoszopie :D mogę z kumplem pociąc i postawic żeby chodziło... z forum też da rade... a jak co to eddek ma to obcykane .... wystarczy popatrzec jakie ładne forum van klub ma...

5. Wrzesien... Pasuje zrobic jakis zlot... Moge zorganizowac wszystko w mojej okolicy. Raz probowalem, chetnych wtedy bylo wielu, w praktyce wyszlo gorzej, ale ci co byli milo wspominaja tamto spotkanie. Jest szansa zalatwic moze  np. sponsora co na grilla wszystko da.  Pewnie i uda sie tez bezproblemowo zorganizowac jakies pamiatki zlotowe oraz nagrody. Na pewno uda sie zalatwic promo w regionalnych portalach informacyjnych.

STANOWCZE TAAAK... zlot salonek jak najbardziej ... ale jak powiedział Czwojdek każdy ma jakieś pole każdy ma jakiegoś sponsora i każdy ma znajomego kto wydrukuje plakaty... a o Twoim zlocie nigdy nie słyszałem ... w regionalnych ... oficjalne pismo z oficjalnego klubu do wrzesnia jeszcze można założyć i promocja będzie wszędzie...


6. Dzial Nasze Vany swieci pustkami. Na stronie klubu MUSI byc krotka prezentacja klubowiczow
i ich wozow. Musi to byc aktualna lista. Dane wlasciciela. Krotki opis wozu. Foty. Jak nie na stronie to dzial Nasze Vany musi tetnic zyciem. Kazdy ma wrecz obowiazek tam zaprezentowac siebie i swojego vana!!! A mile widziane jest na biezaco pisanie co tam sie z nim dzieje.

TAAAK JAK NAJBARDZIEJ ZA ale.... jak już wcześniej gdzieś pisałem jakoś Twojego Vana od początku istnienia tego forum ... ani w ciagu ostatnich paru dni... ani nawet na żywo nie widziałem więc zmiany zaczynajmy od siebie ...


generalnie burza w szklance wody i wywarzanie otwartych drzwi... nie wiem czy akurat Ty jesteś osobą która powinna dyktować warunki... ale tak jak mówiłem na zlocie... po rożnych debatach z różnymi ludzi...


ja osobiście proponuję zostawienie Van Klubu w takiej postaci jakiej jest... i przy chęci jego użytkowników posiadających full size'y a także pomocy osób nie będących na tym forum a posiadających duże vany utworzenie osobnego klubu z założenia zrzeszającej tylko salonki i na tej podstawie budowania sceny żuków w Polsce... z nową strona forum i logo... w internecie dużo miejsca...




P.S.
moja wypowiedź ma z założenia czysto racjonalne podejście i nie miałem w zamyśle urażenia kogokolwiek jeśli ktoś odbiera to jako atak na jego osobę chcę poświadczyć że jest to niezamierzone i proszę o wybaczenie ... oczekuje konstruktywnych wypowiedzi w temacie bez emocjonalnych docinek....

Offline Skórzak

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
    • Chevy Van G20 HiTop conversion by Starcraft oraz Chrysler Voyager AS
  • Garażuje w: Bydgoszcz
Odp: VAN KLUB POLSKA - czas na porzadki...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2013, 02:05:54 am »
Cos tu Panie przekrecacie. Bo jak byk na glownej stronie pisze ze zawsze byl kacik minivanow. I nieraz ktos dzwonil z roznymi pytaniami o minivany i nigdy nie wyzywalem zadnych aut od smietnikow, kazdemu zawsze staralem sie udzielic jakis porad itd. . Zawsze tez uwazalem ze ta popularna ameryka, czesto zeuropeizowana, tez ma prawo do bycia na forach i zlotach amerykancow. Nikt nikomu nigdy drzwi nie zamykal. Jednak jest to ta ameryka popularna, nie ma takiego klimatu, szczegolnie gdy z ameryki zostala marka jak w przypadku wielu modeli Jeepa, Chryslera czy Chevroleta typowo na Europe. Te samochody nie moga stac w jednym rzedzie z ameryka klasyczna i to jest wg. mnie dobra konwencja, ktora obowizuje wszedzie. Bo jak tak nie bedzie to mowie wczesniej czy pozniej bedzie jedyny VAN KLUB amerykanskich vanow na swiecie ktorego czlonkami beda Pontiac TS 2.3 i Voyagery CRDI... Chyba ze tak chcecie to ja sie WYPISUJE. To nie idea ktora ja stworzylem. Robcie tak w tym kierunku to zobaczycie ze to byl ostatni zlot z taka iloscia prawdziwych vanow...

I zapewne w stanach byles na zlotach Vanow gdzie w jednym szeregu staly G20, Ramy i Voyagery i do tego Chryslery... Hehe bo w USA nie bylo generalnie Chryslerow Voyagerow, a Plymouthy Voyagery jako najnizsza klasa, Dodge Caravany jako taka wersja bogatsza i ze sportowym charakterem i Chryslery Town&Country jako klasa premium to tak na marginesie.

No jak to ma byc klub Pontiaca Trans Sporta i Voyagera to ja odpadam.

To po krótce:
1. Nie chciałem ani nie chcę wywoływać żadnej długiej dyskusji czy licytacji co jest lepsze. Każda marka ma swoje słabe strony. Chrysler zaczął kolegować sie z Fiatem, wcześniej z Mercedesem i Mitsubishi, Chevrolet wypuścił kultowe Aveo, a Ford zajebistego Vana o nazwie Galaxy, który bije rekordy popularności na taksówkach. Ale nie o to chodzi.
Opowieść przytoczyłem w celach ekumenicznych, że lepiej się jednak jednoczyć niż robić kasty i podziały. Każdy ma jednak swoją filozofię. Jeszcze raz dam przykład od siebie: Na naszym forum moparowym piszemy o w zasadzie głównie o moparach, ale jak robimy popijawę z muzyką, bourbonami, grillem i paradą po mieście to zapraszamy wszystkich fajnych znajomych, bo warto jest spędzać ten czas z fajnymi ludźmi. Ci nieciekawi nie przyjeżdżają do nas, nawet jak mają auto pasujące do zestawu. Inne emocje po prostu.
2. Tak, byłem na zlocie w USA. Nie stały w jednym szeregu, jeśli o to chodzi. Szeregów było tak dużo, że zmęczyłem się zanim doszedłem do końca. Na końcu stały budki z piwem o ile dobrze pamiętam.
3. Chryslery Voyagery osobiście widziałem w USA, prawdopodobnie przywieźli je z Europy... ;-) Plymouthy i Dodge też.
4. Klub Voyagera już jest i masz rację, jeżdżą tam zupełnie inni ludzie niż Ci, którzy piszą tu, na forum vanklubu.

I na koniec ostatnie zdanie: ja zupełnie i absolutnie nie gniewam się za to, co powiedziałeś wtedy o "europejskim śmietniku". Poniekąd nawet masz rację, zwłaszcza, że Voyagery z Austrii naprawdę mocno odbiegały od wersji z USA. Intencja tego cytatu była  zupełnie inna. Chciałem pokazać, że nie warto stwarzać takich podziałów, bo często tracimy bezpowrotnie coś, kogoś, sytuację, która przybiera inny obrót niż mogłaby. Znam sporo osób, które miały wtedy właśnie Voyagera, a później kupiły full size... nigdy juz nie zajrzały do van-clubu

Mnie na stronę vanklubu przyciągnęło to, co zadeklarował Edek w zeszłym roku w Sielskiej. "Klub jest dla wszystkich fajnych ludzi. " I ta formuła działa. Tych niefajnych i tak zaraz pogoni Falkon z tego co zauważyłem. :)
Pozdrawiam - Skórzak,

Offline pituszek

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 5573
    • GMC Safari 1997 4.3 Vortec Pontiac Trans sport 1995 3.1
  • Garażuje w: Warszawa
  • mobil: 606937784
Odp: VAN KLUB POLSKA - czas na porzadki...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2013, 05:42:42 pm »
Jendrek masz zupełnie rację ,to jest nasz club i dobrze nam w nim ,nie ma tu zbytnich reguł ,wystarcza dozorca Edekk,żandarm Falkon ;DPrezesi są zbędni,Teraz jak kameralne spotkanie ,przerodziło się w zlot znależli się chętni do narzucania swojego zdania ,a gdzie byli przez te 2,5 roku kiedy aktywnych użytkowników było kilkunastu .Trzeba było jakieś porady ,daliśmy radę,jaja porobić ,też nikomu nie przeszkadzało.Jak kiedyś Falkon powiedział to nie elektroda.Liczą się ludzie ,a nie lincolny ,czy jakieś vany made in japan choćby najrzadsze.

Temat powinien się nazywać ;Sianie fermentu,dla uzyskania własnych celów ,a nie czas na porządki.Porządek jaki nam potrzeba już mamy i chwatit.
Mamy swoje reguły swoje zgrzyty,jak Falkon się nie wyśpi ,ale dobrze nam z tym ,bo to nasz Falkon ,a nie Harry Angel.

Falkon

  • Gość
Odp: VAN KLUB POLSKA - czas na porzadki...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2013, 06:43:40 pm »
... Wlascicieli minivanow moga miec swoj kacik, moga zaszcycac swoja obecnoscia zloty, z reszta to moze goscinnie kazdy amerykaniec - przynajmniej tak bylo w zalozeniach.   ???

...wiesz co bomb. poznałem cie na zlocie i wydawales się fajnym typem. przyjechales caddim na zlot vanow, ale pomine już ten fakt.
opowiadasz wkoło i w zasadzie chyba w każdym poscie ze jesteś założycielem Van Klubu itd. itp. to już dało mi do myslenia ale nie komentowałem tego.

człowiek legenda nie musi się przedstawiać. tak uważam. ty miałem wrazenie ze chciałbys mieć korporacyjną plakietke - membership president.

byles zalozycielem starego Van Klubu ale go utraciles. nie interesują mnie twoje opowieści jak i dlaczego. wypadles stary.

znalazł się ktoś kto to podniosl i utrzymal, mało tego nawet cos zorganizowal. dogadal się na następne zloty i probuje tworzyć srodowisko.

oceniasz sobie nas, bedac zaproszonym na parapetowke a nie dotknales palcem przy budowie.

ja powiem tak. mam woz dla siebie i nie musze być na zadnym forum ani w Klubie. tym bardziej ze mam gownianego minivana i w twoim pojeciu nawet nie powinienem być Klubowiczem.

-----------------------------------------------------------------

myślałem ze założyciel, sam bombowiec to ciekawy człowiek z pasja któremu cos wypadło w zyciu dlatego go nie było przez pewien czas. powiem więcej. bardzo na ciebie czekałem, chciałem poznac. przywitaliśmy cie jako pierwsi z edkiem.

ale wiesz co? zawiodłem się, ...bardzo.

pozwol ze nie napisze co mysle. jestem wychowany i nie konfliktowy. swoje sprawy załatwiam krotko, bez zbędnej dyskusji.

----------------------------------------------------------------

proponuje tak. zrobcie sobie jakies glosowanie, plenum, walne zgromadzenie czy co tam chcecie i ustalcie wspólny kierunek działania i rozwoju.

ja jako biedny użytkownik minivana usuwam się w cień. nie będę nikomy przeszkadzal w budowie sceny FULL SIZE VAN. z drugiej strony nie interesuje mnie także przebywanie kątem w tak szacownym Klubie i przynoszenie mu ujmy swoim plastikiem.

ustalcie coś wspólnie i niech to będzie piękne.  >:D


Offline pituszek

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 5573
    • GMC Safari 1997 4.3 Vortec Pontiac Trans sport 1995 3.1
  • Garażuje w: Warszawa
  • mobil: 606937784
Odp: VAN KLUB POLSKA - czas na porzadki...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2013, 07:06:08 pm »


ustalcie coś wspólnie i niech to będzie piękne.  >:D

Ustalcie ale z kim ,sam wiesz ile trwało budowanie tego forum i to tylko dzięki Tobie ,Jendrkowi i Edkkowi,coś teraz drgnęło.Mnie też nie przyjmą do nowego fuul size z moją taczką na alufeldze .Salonki i tak sobie nie kupię,objeżdziłem trochę kiedyś nysą ,póżniej kamperem dukato,teraz zacząłem cenić wygodę.
Niech sobie robi drugi od podstaw ,życzę powodzenia.
Falkon gościu ,na znak protestu proszę zmienić mój status na gościa

Offline bosman7

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1476
    • CHEVROLET VAN G 20 DIESEL,MERCEDES COMBI 300 TDT,MERCEDES POMOC DROGOWA 711 D,POJ.4 TYS.CM 3
  • Garażuje w: SWINOUJSCIE WYSPA UZNAM
  • mobil: 503634656
Odp: VAN KLUB POLSKA - czas na porzadki...
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2013, 08:49:18 pm »
No k...a mac,jeszcze sie dobrze nie zaczelo i sie juz musi cos konczyc i od nowa ja pi...dole.Co bylo kiedys minelo,jest teraz NOWE i niech tak zostanie.Kiedys tez byly MALE I DUZE VANY.Licza sie ludzie i ich pasja oraz zamilowanie,prosze zapomnijmy o tym i nie wracajmy do tego co bylo a NIE JEST.Pozdr. ;D

Offline stachu

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1018
    • Chevrolet g20 chrysler ''babcia'' LIPKI WIELKIE
  • Garażuje w: Lipki Wielkie/Gorzów Wlkp
  • mobil: 663347780
Odp: VAN KLUB POLSKA - czas na porzadki...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2013, 09:10:30 pm »
uuuuuuuuuuu a było tak pięknie :( :( moje zdanie jest takie (a mam salonkę i voyagera czyli mogę się wypowiadać 8)) niech będzie jak było a będzie  dobrze  >:D >:D >:D >:D

Offline cienkig20

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 3441
    • Chevrolet Van G 20 5,7 '88
  • Garażuje w: Jaworzno
  • mobil: 509243433
Odp: VAN KLUB POLSKA - czas na porzadki...
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2013, 10:55:16 pm »
Śledzę dyskusję...i ja piernicze...fajnie Cię było poznać Bomb...przy kiełbasce i wódzi ...ale nagle po spocie zacząłeś rozróbę ...To jest nowy Van Klub ...i dostosuj się do niego...jak powrócisz do swojego,to może ewentualnie przyjedziemy na Twój zlot...o ile uda Ci się zorganizować...rób swoje u siebie jak czujesz taką potrzebę po kilku latach,a my zobaczymy czy warto się w Twoje strony udać.....mamy już swoją brygadę i nam nie przeszkadzaja  takie sprawy o których piszesz...wręcz rygorystycznie....lubimy się i nas to wali czy Tobie się to podoba ...tym bardziej jak poznałem mordki na zlocie...czy to jest Mopar ,czy WCAA,czy my ..zajebista ekipa !!! ...i to się liczy.Nie mieszaj...rób coś nowego jak chcesz...my będziemy obserwować...jak będzie fajne to dołączymy...Pa !!!

Offline pituszek

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 5573
    • GMC Safari 1997 4.3 Vortec Pontiac Trans sport 1995 3.1
  • Garażuje w: Warszawa
  • mobil: 606937784
Odp: VAN KLUB POLSKA - czas na porzadki...
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 01, 2013, 10:01:14 am »
Widzę to tak ,tłumy walą na forum drzwiami i oknami,najwięcej użytkowników było w marcu ,kiedy Falkon z Jendrkiem/Kapitanem/zaczęli organizować spotkanie.25 osób to już zbiegowisko ,trzeba to podzielić full size vany i minivany.W następnym etapie proponuję podział na tych z alufelgami i bez.Dla tych co mają telewizory też założyć osobny klub ,bo nie pasują do reszty ;D ;D ;D :o :o :o :o :o :o :o

Offline p0li

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 3449
    • G-20 '93
    • konwersje
  • Garażuje w: Eitzen I/Warszawa
  • mobil: 4915736496668
Odp: VAN KLUB POLSKA - czas na porzadki...
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 01, 2013, 10:14:19 am »
Dla tych co mają telewizory też założyć osobny klub ,bo nie pasują do reszty ;D ;D ;D :o :o :o :o :o :o :o

no taaaa - to się teraz dowiedziałem :/

cała zimę walczyłem żeby założyć tv a ty mi tu mnie teraz taaak???

ehhh  :o
...dawniej samochody były budowane z blachy i stali, drewno było dodatkiem, a plastiku używano do wysadzania mostów...
mody Cichego BOB-a

Offline edekk

  • Dozorca
  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 3170
    • Chevy G30
    • Bishop`s Original
  • Garażuje w: Lipcach Reymontowskich
Odp: VAN KLUB POLSKA - czas na porzadki...
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 01, 2013, 12:55:39 pm »
pozwoliłem sobie przejrzeć użytkowników tego forum
przez dwa lata zgromadziliśmy 39 full size (16 klub)
10 astro/safari (4 klub)
19 mini vanów (6 klub)
oczywiście uwzględniłem Falkona, który na chwilę obecna się "usunął"

czy to dużo czy mało ?, nie wiem, z BigRamem doszliśmy do wniosku, że salonek w Polsce jest z 300

Drogi Bombowcu Twoje uwagi w sferze merytorycznej oczywiście są warte rozważenia, jak każdy pomysł na lepszy klub
zastanawia mnie tylko czy uda Ci się dokonać zmian obrażając sporą część forumowiczów oraz przypisując sobie nieswoje zasługi.

Budując nowy dom i wynosząc z katastrofy budowlanej, jaka pozostała po Twoim stylu zarządzania, ocalałe meble ustaliliśmy sobie, że nie będzie żadnych zarządów i władz klubu ale prozaicznie będziemy działać i iść w kierunku, który wyznaczy ktokolwiek kto mądrze prawi. Nie możesz tego zauważyć ale użytkownicy o statusie Klubowicz mogą na forum tyle co na przeciętnym co najmniej moderator. Uznaliśmy, że skoro Państwo Polskie uznaje, że jesteśmy władni wybrać Parlament i Prezydenta to nie ma przeszkód aby każdy był tutaj gospodarzem.
A na pewno już zauważyłeś, że mimo tych praw nikt nie usunął Twojego poniekąd impertynenckiego wpisu ani Twojego konta, co moim zdaniem dowodzi słuszności założeń i odpowiedzialności za wspólny dom klubowiczów. Mamy prawo nie zgadzać się z Twoim zdaniem ale zrobimy wszystko abyś mógł je wyrażać. (taki fajny banał).

Nie wiem jak wielu z nas drogę do full size zaczęło od minivana ale myślę, że jest takich osób sporo. Nie wyobrażam sobie abyśmy teraz tym ludziom "już podziękowali" bo masz taką wizję. Forum jakie założyłeś nadal istnieje w sieci i spokojnie je odbudowując poprzez sumienną pracę możesz wykazać, że Twoja formuła istnienia Van Klubu jest lepsza jakościowo.

Nie wiem czy zauważyłeś ale "autobusik" w logo jedzie już w prawidłową stronę.
Możesz zawrócić i podążać z nami a możesz też jechać w swoja stronę. W takich Niemczech van klubów jest kilka i fajnie ze sobą współpracują sądząc po ich stronach www

for sale:
sklepik;
Bishop`s