Pogadać ludzka rzecz > Dyskusje ogólne

Salonka - prędkość przelotowa

(1/3) > >>

Mosin007:
Jestem tu nowy i czekam na moją pierwszą salonkę Astro 4.3 z 2002r. 4x4 która jest w drodze. Chciałem Was zapytać jaka jest prędkość przelotowa salonki żeby nie męczyć auta a jednak przemiszczać się w miarę możliwości sprawnie? Czy 130 km/h na godzinę da się nią jechać cały czas czy to już dla tego Vana za dużo?

Pzodrawiam
Łukasz

zagłoba:
W obszarze zabudowanym 50km/h. Poza obszarem 90 a na autostradach 140.

Około 90 załącza lockup, więc powyżej fajnie jedzie i mniej pali, bo nie ślizga.

Ja jadę jak ciężarówką, więc pali więcej, ale wrażenia niezastąpione 1ok

MHM:
To są raczej auta do spokojnego toczenia się i komplementowania otoczenia. Dla mnie  i Astrolota taka relaksacyjna prędkość to 110-120 kmph na autostradzie. Choć wole się toczyć do 90kmph na lokalnych drogach. Ale są koledzy którzy zamykają licznik i narzekają iż za wolno :)

GiGi:
Twoja tolerancja na szum powietrza wyznaczy Ci komfortową prędkość przelotową ;)


spokojnie zamkniesz tym licznik a nawet pociągnie więcej ale to już nie ma frajdy
ja najbardziej lubię włączyć "unikaj autostrad" w google i toczyć się właśnie takie 80-90 po lokalnych szosach. Jak jadę normalnym autem to zawsze mnie wkurza jak mnie ktoś wyprzedza, jak jadę Astro to mam takie - a jedźcie sobie...

Tomo750:
Moja prędkość to 120-130, ale i 160 przez jakiś czas poleci. Tak jak koledzy piszą najfajniej po lokalnych drogach do stówki, zwłaszcza na ATekach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej