Pogadać ludzka rzecz > Dyskusje ogólne

Astro AWD kilka pytań

(1/10) > >>

Tyrael:
Mam dylemat co się wlewa do skrzyni rozdzielczej. Co czytałem to ma być Auto Trak 2 na Rockauto pokazuje ATF czyli do skrzyń automatycznych. Czy może być i który dextron 3 czy 4 albo coś innego?
Kolejna kwestia to czy odległość misy silnika jest w odległości może niecałe 2 cm o dyfra bo u mnie już leżała na dyfrze wymieniłem poduchy i tak się to podniosło.
Teraz doszedł problem z licznikiem nie pokazuje prędkości i nie liczy kilometrów a komputer przez obd pokazuje prędkość i dystans, nie ma błędów poza P0401 (egr do ogarnięcia). Przeszukałem gdzie się dało pod deską i nie mogłem znaleźć VSS bufer co udało mi się wyszukać w google ma schematach. Na jednych znalazłem że z niego idzie sygnał do Vehicle Control Module i potem na licznik a na innym prosto do licznika. I czy dobrze przypuszczam że czujnik prędkości to ten na skrzyni rozdzielczej jak wychodzi wał na tył.

zagłoba:
Ja leję dexron lll i wchodzi 1,4l.

Tyrael:
Gdzieś trafiłem pisałeś o poduszkach u mnie były takie z takimi wypustkami z obu stron poduszki

zagłoba:
Ja poduszek nie wymieniałem. Ale Busola ostatnio pisał, że że wymieniał i chyba zamienniki są ciulate.

JEDI_V:

--- Cytat: Tyrael w Września 03, 2023, 07:45:41 pm ---Mam dylemat co się wlewa do skrzyni rozdzielczej. Co czytałem to ma być Auto Trak 2 na Rockauto pokazuje ATF czyli do skrzyń automatycznych. Czy może być i który dextron 3 czy 4 albo coś innego?
Kolejna kwestia to czy odległość misy silnika jest w odległości może niecałe 2 cm o dyfra bo u mnie już leżała na dyfrze wymieniłem poduchy i tak się to podniosło.
Teraz doszedł problem z licznikiem nie pokazuje prędkości i nie liczy kilometrów a komputer przez obd pokazuje prędkość i dystans, nie ma błędów poza P0401 (egr do ogarnięcia). Przeszukałem gdzie się dało pod deską i nie mogłem znaleźć VSS bufer co udało mi się wyszukać w google ma schematach. Na jednych znalazłem że z niego idzie sygnał do Vehicle Control Module i potem na licznik a na innym prosto do licznika. I czy dobrze przypuszczam że czujnik prędkości to ten na skrzyni rozdzielczej jak wychodzi wał na tył.

--- Koniec cytatu ---
AutoTrak II wyglada jak dextron, ale qwarta kosztuje 100zl, a u mnie wchodzą dwie. Niewiem czy GM cos tam jeszcze do niego dał, czy tylko zmiana nalepki i zalecenia dla niekumatych. Logicznie rozumując, to specyfika pracy reduktora czy skrzyni raczej znaczaco od siebie nie odbiega, ba stwierdzil bym, ze skrzynia ma ciezej. Tez sklaniam sie do dextrona.
A co do czujnika predkosci VSS, to sklep RA podaje, ze znajduje sie na walku/wale wyjsciowym(Output Shaft), zaczal bym od tego, bo nigdy nie czytalem, aby taki problem generowalo po drodze cos innego, zagadka jest to, ze OBD2 podaje predkosc. Mozesz te predkosc odczytana ze skanera obd porownac z apka w telefonie po gps-ie?
Jedyne co mi przychodzi na mysl, bo mialem podobny przypadek z zegarami w chryslerze, to wlasnie zegary, tam juz tez jest jakis modul i ciul elektroniki, bo skoro obd2 pokazuje.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej