collapse

* Twoje Centrum

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

* pogwarki

Odśwież Historia
  • nie pisz pierdół, bo dostaniesz po łapach ^_^
  • maxx: Części do Econoline E150 posiadam.
    Marzec 16, 2024, 11:58:30 am
  • Walicha: Devil, podeślij foty tego kompresora
    Styczeń 22, 2024, 07:19:30 pm
  • DEVIL S GARAGE: Witam mam do sprzedania nowy kompresor klimatyzacji do chevy van gmc vendura astro safari
    Styczeń 21, 2024, 01:49:49 pm
  • voodoo: Stówa Tatar 🍻
    Grudzień 15, 2023, 11:12:35 pm
  • zagłoba: Poli stóweczka, zaglądasz tu jeszcze?
    Wrzesień 28, 2023, 06:09:55 am
  • pituszek: Sto lat ARCHIE
    Wrzesień 27, 2023, 12:09:34 pm
  • voodoo: Najlepszego Archie 🍻
    Wrzesień 27, 2023, 07:54:40 am
  • zagłoba: ARCHIE stówka!
    Wrzesień 27, 2023, 06:09:31 am
  • zagłoba: Robi stówka👍🏼
    Wrzesień 13, 2023, 02:23:41 pm
  • Artigo: Pituszku 100 lat w zdrowiu i milosci Basi
    Sierpień 29, 2023, 04:50:45 pm
  • zagłoba: Wojna sto lat!
    Sierpień 14, 2023, 08:43:40 pm
  • WALENTY: Jedzie ktoś na Master trucka ?
    Lipiec 14, 2023, 12:29:19 am
  • MICZ: Elm
    Kwiecień 21, 2023, 10:50:32 am
  • zagłoba: 100 lat Michał i niech żuk się toczy!
    Kwiecień 03, 2023, 07:27:02 am
  • MHM: Thx
    Marzec 22, 2023, 06:30:00 pm
  • JEDI_V: 100 lat Panowie  1hejka
    Marzec 22, 2023, 09:52:31 am
  • zagłoba: MHM jeszcze 50 lat!
    Marzec 22, 2023, 06:33:09 am
  • zagłoba: Edekk 100 lat!
    Marzec 18, 2023, 07:13:39 am
  • zagłoba: Dlaczego?
    Luty 07, 2023, 09:42:46 pm
  • MHM: Zagłoba: bo ględzicie wszyscy na WhatsUp'ie :(
    Luty 07, 2023, 06:24:18 pm

* Będzie się działo

Przepraszamy! W tym momencie w kalendarzu nie ma dostępnych żadnych wydarzeń.

* Najnowsze wiadomości

Odp: Witam z moją salonką GMC Vandura w dieslu! wysłana przez voodoo
[Dzisiaj o 03:33:03 pm]


Odp: Witam z moją salonką GMC Vandura w dieslu! wysłana przez zagłoba
[Dzisiaj o 03:24:27 pm]


Odp: Witam z moją salonką GMC Vandura w dieslu! wysłana przez Walicha
[Dzisiaj o 02:02:22 pm]


Odp: Witam wysłana przez zagłoba
[Wczoraj o 05:54:27 pm]


Kupie hak GMC Safari AWD wysłana przez Wojtek GMC
[Marzec 27, 2024, 06:49:31 pm ]

* Zalogowani

  • Kropka Gości: 346
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Autor Wątek: Na odwyk ?  (Przeczytany 7922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline J 23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
    • G20
  • Garażuje w: Gdańsk
Odp: Na odwyk ?
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 04, 2022, 06:02:12 pm »
Widzę że będę musiał udowadniać że nie jestem "wielbłądem".Czy ciężko zaakceptować fakt że niektórym wszelkiego rodzaju modyfikacje ,przeróbki czy nawet naprawy tak jak powinno się je przeprowadzać nie stanowią większych problemów. Nie trzeba specjalistycznych narzędzi czy warsztatu w kafelkach by dało się przeprowadzić nawet mocno skomplikowane naprawy.
Najważniejsze są chęci i odpowiednie nastawienie.Miałem przyjemność robić remont kapitalny silnika niedużego kutra rybackiego leżącego na plaży w zimowych warunkach przy minus 10.Pomimo niesprzyjających warunków i wszech obecnego piasku pacjent ożył i czuje się świetnie, pomimo kilku poprzednich fachowców którzy twierdzili że to nie wykonalne. Wychodzę z założenia że się chce to się da.
 

Offline RADAR

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 4274
  • G20 / Astro / Express - jest co robić..
Na odwyk ?
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 04, 2022, 08:09:03 pm »
Cześć , już sam pomysł wsadzenia śmierdzącego diesla do amerykańskiego vana powinien być powowdem  do zbanowania Cie tutaj.
To dlanmnie  tak jak byś poszedł do burdelu chciał murzynkę ale wziął białą dziewoję pomalował ją na brąz i poćwikał. Jakiś k… dramat.

I jeszcze to vito WRC.
Astro / Express / G20

Offline J 23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
    • G20
  • Garażuje w: Gdańsk
Odp: Na odwyk ?
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 04, 2022, 08:16:26 pm »
O co caman ? Przecież były i są amerykany ze śmierdzącymi ON.Wyczuwam w tym wszystkim bardziej prozaiczny podtekst -- czemu on chce i może mieć lepiej jak my.
Ten wóz ma być do codziennego użytkowania (ciężkiej pracy) a nie autem by go tylko pucować na kilka wyjazdów w roku.

Offline MHM

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2899
    • ASTRO '97 HiTop
  • Garażuje w: Siechnice (DWR)
Odp: Na odwyk ?
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 04, 2022, 08:18:02 pm »
J-23 - gratuluje  1dziekuje Wywołałeś ruch jakiego dawno na tym forum nie było. Mam nadzieję, że serwer wytrzyma  1kwicze
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się nie ma."
Chevy ASTRO "V'ger" '97 HiTop

Offline Konradko

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 126
    • G20 350 1991
  • Garażuje w: Warszawa
Odp: Na odwyk ?
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 05, 2022, 02:00:26 am »
Był kiedyś Econoline z dieslem z VW chyba, to może być i od mercedesa. Popsuje to walory auta i odejmie 50% rigczu ale co kto lubi. Ja bym tam wsadził hybrydę z Toyoty :D

Offline J 23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
    • G20
  • Garażuje w: Gdańsk
Odp: Na odwyk ?
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 05, 2022, 06:20:54 am »
Potrafię zrozumieć a nawet docenić chęć posiadania auta w oryginale dopieszczonego lepiej jak fabryka. Przy fajnym egzemplarzu jak najbardziej było by to słusznym kierunkiem. Maleństwo jakie zakupiłem odbiega już mocno i jest znacznie "skundlone". Próba zrobienia na stan fabryczny w mojej ocenie jest absurdem. Od strony finansowej wyjdzie zdecydowanie więcej jak zakup gotowego, a i od strony nakładu pracy jak i czasu wydaje się to nieporozumieniem.
Może i faktycznie mam wypaczone podejście ale czy nie znajdzie się inny posiadacz podobnego maleństwa któremu chodzi po głowie żeby to cudeńko mniej paliło i było szybsze w trasie.
Z przeróbką bębnów na tarcze większość nie ma problemów (widzi nawet plusy) a chęć zmiany serducha trafia na duży opór (delikatnie mówiąc).
Czy chęć zmiany flaków w tylnym moście by bez problemu w trasie śmigać okolice 150-170 bez ryku silnika to zły czy dobry pomysł?
Nie widzę problemu by przegadać tego typu tematów więcej a wyjdzie ile osób zmieniło by z chęcią w swoim wozie trochę elementów by nie stracić a zyskać do tego co posiada. 

Offline MICZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 161
  • Go ahead, make my Day.
    • Chevrolet Express 2002 5.7 Vortec
  • Garażuje w: BIELAWA
  • mobil: 535423774
Odp: Na odwyk ?
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 05, 2022, 08:02:44 am »
Poprzeglądałem Twoje posty i obejrzałem również vito. Idzie wywnioskować że zanim nabyłeś g to ciągnęło Cię żeby mieć wozidło zza ocenu stąd te przeróbki na mercu. Nie rozumiem tylko dlaczego mając już jednego z najbardziej kultowych vanów w nie tragicznym stanie, chcesz go doprowadzić do stanu w którym straci on swoje,, jaja,, duszę i charakter. Pomijam to że zapewne po modyfikacjach jakie masz w planach raczej nikt inny już tego auta nie kupi od Ciebie gdyby kiedyś naszła Cię taka myśl. Widać że masz jakieś pojęcie mechaniczno - techniczne i dwóch lewych rąk nie masz. Zrobisz co uważasz ale myślę że Twój pomysł jest z gruntu zły. Szkoda tego auta bo nie będzie to do odzyskania. Zamiast bawić się w przeróbki jak z Yt gdzie pełno filmów z Rosji i innych krajów mentalności kartofla, sproboj może uratować to co masz bo naprawdę warto. Widzisz są ludzie dla których takie pojazdy to nie tylko spalanie czy wygląd ale śmiało mogę powiedzieć że również styl życia. Dlatego składam propozycje. Mam expressa z 2002r i chętnie się z Tobą zamienię za Twoje G. Mój pali 20 na 100 i nie musisz nic w nim przerabiać ani naprawiać.

Offline zagłoba

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 4142
    • chevrolet astro awd 1997 starcraft, harley electra evo '98, M-72 1947r.
  • Garażuje w: Ochmanów/k.Krakowa
  • mobil: 692 120 899
Odp: Na odwyk ?
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 05, 2022, 10:36:12 am »
O co caman ? Przecież były i są amerykany ze śmierdzącymi ON.Wyczuwam w tym wszystkim bardziej prozaiczny podtekst -- czemu on chce i może mieć lepiej jak my.
Ten wóz ma być do codziennego użytkowania (ciężkiej pracy) a nie autem by go tylko pucować na kilka wyjazdów w roku.
A więc się nie myliłem. Jesteś tu tylko po to aby nam pokazać, że jesteś lepszy.
Po tym jakie bzdury piszesz, to jesteś zwykłym druciarzem i nic dokładnie nie potrafisz zrobić. Pewnie drut wiązałkowy, zastępuje ci spawarkę. Myślałem, że jesteś lepszy, ale się myliłem.

Offline JEDI_V

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 3409
  • Garażuje w: Nakło Śląskie
  • mobil: 698375339
Odp: Na odwyk ?
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 05, 2022, 01:45:38 pm »
O co caman ? Przecież były i są amerykany ze śmierdzącymi ON.Wyczuwam w tym wszystkim bardziej prozaiczny podtekst -- czemu on chce i może mieć lepiej jak my.
Ten wóz ma być do codziennego użytkowania (ciężkiej pracy) a nie autem by go tylko pucować na kilka wyjazdów w roku.
Czlowieku daj sobie siana, nikt tu cie za te pazdzierze nie pochwali i nie poklepie po plecach. Jestesmy pojebanymi fanami amerykanskiej motoryzacji, ktorzy europejskie gowno-wozy maja w glebokim powazaniu.
Jesli chcialbys wsadzic do zakupionego vana jakiegos LS'a to bysmy ci przyklasneli, ale w tym wypadku zasuwaj do psychologa, bo widze, ze potrzebujesz akceptacji otoczenia, pochwal, glaskania po glowie, ale te wzorce psychologiczne wynosi sie z dziecinstwa, w twoim wieku to tylko lekarz.Przestan biadolic o EU dieslach, bo jedyne jakie tolerujemy to hamerykanskie.
Chrysler 300M 1999r.-3.5 V6+LPG
Chevrolet Trailblazer 2005r.-4.2 R6+LPG

Offline J 23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
    • G20
  • Garażuje w: Gdańsk
Odp: Na odwyk ?
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 05, 2022, 03:03:20 pm »
A więc się nie myliłem. Jesteś tu tylko po to aby nam pokazać, że jesteś lepszy.
Po tym jakie bzdury piszesz, to jesteś zwykłym druciarzem i nic dokładnie nie potrafisz zrobić. Pewnie drut wiązałkowy, zastępuje ci spawarkę. Myślałem, że jesteś lepszy, ale się myliłem.
Podziwiam tego typu wpisy jak i ich autorów. Nie wie, nie widział, ale jest pewien swojego przeczucia (tak jak cieniutkie oponki w vito). Za wróżkę może robić tylko z trafnością trochę słabo.

Co do wpisu odnośnie zamiany na inny jak G20 to raczej sobie odpuszczę. Mam czym jeździć na co dzień puki tego maleństwa nie ogarnę. Jakieś 2 lata temu krótko ale miałem astro i to nie było to o co mi chodziło ( nie ten model mi się marzył).Zostaję przy G20 chyba że ktoś ma skundlonego i chce wymienić na ten mój (by nie było szydery).
Puki co idę pogrzebać w skrzyni (może wrzucę kilka fotek)

Offline JEDI_V

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 3409
  • Garażuje w: Nakło Śląskie
  • mobil: 698375339
Odp: Na odwyk ?
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 05, 2022, 06:15:07 pm »
Skudlony jest do kupienia gdzies na wschodniej flance naszego kraju, Econ z 3.0 L diesel mieczyslawa i skrzynia z vito  hahaha
Chrysler 300M 1999r.-3.5 V6+LPG
Chevrolet Trailblazer 2005r.-4.2 R6+LPG

Offline AdrianB

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
    • G20 starcraft
  • Garażuje w: Turek
Odp: Na odwyk ?
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 05, 2022, 06:19:46 pm »
Skudlony jest do kupienia gdzies na wschodniej flance naszego kraju, Econ z 3.0 L diesel mieczyslawa i skrzynia z vito  hahaha
Ostatnio chyba była też czerwona g20 z on jakimś europejskim...albo coś krece

Offline zagłoba

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 4142
    • chevrolet astro awd 1997 starcraft, harley electra evo '98, M-72 1947r.
  • Garażuje w: Ochmanów/k.Krakowa
  • mobil: 692 120 899
Odp: Na odwyk ?
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 05, 2022, 07:16:25 pm »
No i to nadal nie zmienia faktu, że gówno jest gównem.
Kolega druciarz zrobi sobie eco boosta na swój sposób i będzie szukał akceptacji wśród  ortodoksów.
Nie ma co szukać w dupie smaku, bo tam go nie ma 1kwicze

Offline MICZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 161
  • Go ahead, make my Day.
    • Chevrolet Express 2002 5.7 Vortec
  • Garażuje w: BIELAWA
  • mobil: 535423774
Odp: Na odwyk ?
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 05, 2022, 08:43:32 pm »
Zostaję przy G20 chyba że ktoś ma skundlonego i chce wymienić na ten mój (by nie było szydery).
Puki co idę pogrzebać w skrzyni (może wrzucę kilka fotek)

Czytam wszystko co napisałeś od samego początku i myślałem że już sięgnęliśmy dna ale jednak słyszę że pukasz od spodu. Bez urazy. Myślę że że swoimi pomysłami i koncepcjami powinieneś poszukać forum na miarę Twoich zamysłów co do auta. Tutaj raczej żadnej pomocy nie uzyskasz. Nie pisze tego po złośliwości ale tylko dlatego że to nie jest forum typu wieś tuning. Są tutaj różni użytkownicy amvanów. Jedni bardziej aktywni inni nie ale każdego łączy tutaj właśnie ta, śmiało to powiem, pasja do tych samochodów, silników oraz spędzania tygodni czasu w garażu po to by te auta pomimo wielu wad ale mnóstwa zalet były takimi jakie stworzyła je fabryka bo to właśnie jest, tak mi się wydaje duch amerykańskiej motoryzacji. Twoje plany są z goła odmienne.

Offline zagłoba

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 4142
    • chevrolet astro awd 1997 starcraft, harley electra evo '98, M-72 1947r.
  • Garażuje w: Ochmanów/k.Krakowa
  • mobil: 692 120 899
Odp: Na odwyk ?
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 05, 2022, 09:37:29 pm »
Jakieś 2 lata temu krótko ale miałem astro i to nie było to o co mi chodziło ( nie ten model mi się marzył).
A jakby się okazał tym modelem, to jaki planowałeś do niego silnik włożyć?