collapse

* Twoje Centrum

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

* pogwarki

Odśwież Historia
  • nie pisz pierdół, bo dostaniesz po łapach ^_^
  • maxx: Części do Econoline E150 posiadam.
    Marca 16, 2024, 11:58:30 am
  • Walicha: Devil, podeślij foty tego kompresora
    Stycznia 22, 2024, 07:19:30 pm
  • DEVIL S GARAGE: Witam mam do sprzedania nowy kompresor klimatyzacji do chevy van gmc vendura astro safari
    Stycznia 21, 2024, 01:49:49 pm
  • voodoo: Stówa Tatar 🍻
    Grudnia 15, 2023, 11:12:35 pm
  • zagłoba: Poli stóweczka, zaglądasz tu jeszcze?
    Września 28, 2023, 06:09:55 am
  • pituszek: Sto lat ARCHIE
    Września 27, 2023, 12:09:34 pm
  • voodoo: Najlepszego Archie 🍻
    Września 27, 2023, 07:54:40 am
  • zagłoba: ARCHIE stówka!
    Września 27, 2023, 06:09:31 am
  • zagłoba: Robi stówka👍🏼
    Września 13, 2023, 02:23:41 pm
  • Artigo: Pituszku 100 lat w zdrowiu i milosci Basi
    Sierpnia 29, 2023, 04:50:45 pm
  • zagłoba: Wojna sto lat!
    Sierpnia 14, 2023, 08:43:40 pm
  • WALENTY: Jedzie ktoś na Master trucka ?
    Lipca 14, 2023, 12:29:19 am
  • MICZ: Elm
    Kwietnia 21, 2023, 10:50:32 am
  • zagłoba: 100 lat Michał i niech żuk się toczy!
    Kwietnia 03, 2023, 07:27:02 am
  • MHM: Thx
    Marca 22, 2023, 06:30:00 pm
  • JEDI_V: 100 lat Panowie  1hejka
    Marca 22, 2023, 09:52:31 am
  • zagłoba: MHM jeszcze 50 lat!
    Marca 22, 2023, 06:33:09 am
  • zagłoba: Edekk 100 lat!
    Marca 18, 2023, 07:13:39 am
  • zagłoba: Dlaczego?
    Lutego 07, 2023, 09:42:46 pm
  • MHM: Zagłoba: bo ględzicie wszyscy na WhatsUp'ie :(
    Lutego 07, 2023, 06:24:18 pm

* Będzie się działo

Przepraszamy! W tym momencie w kalendarzu nie ma dostępnych żadnych wydarzeń.

* Najnowsze wiadomości

Odp: Astro 89 miga kontrolka hamulca wysłana przez JEDI_V
[Wczoraj o 03:17:25 pm]


Odp: Astro 89 miga kontrolka hamulca wysłana przez ChudyAleByk
[Wczoraj o 12:27:24 pm]


Odp: Karta BiznesTank Orlen wysłana przez ChudyAleByk
[Wczoraj o 11:30:50 am]


Odp: Karta BiznesTank Orlen wysłana przez voodoo
[Wczoraj o 11:10:55 am]


Odp: Astro 89 miga kontrolka hamulca wysłana przez pituszek
[Wczoraj o 08:36:53 am]

* Zalogowani

  • Kropka Gości: 483
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Brak użytkowników online.

Autor Wątek: Amortyzatory Przód - ASTRO - które wybrać?  (Przeczytany 5891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1932
    • chevy g20, dodge ram b2500
  • Garażuje w: Solec Kujawski
Odp: Amortyzatory Przód - ASTRO - które wybrać?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 27, 2016, 11:20:18 pm »
A z kąd masz informacje że mam niesprawną zawiechę? Chyba muszę iść do prokuratury złożyć donos na dignostę że mi przegląd podbił bez zastrzeżeń...
..... A no i raz że mam butlę setkę za tylną osią a dwa rozciągnięte sprężyny. Jedno i drugie szkodzi amorką,a chyba nawet bardziej makstmalne rozciąganie niż dobijanie...
to tyle

Falkon

  • Gość
Odp: Amortyzatory Przód - ASTRO - które wybrać?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 27, 2016, 11:22:36 pm »
...jak mam się przebić z jakąś radą wśród tego szumu?

------------------------------------------

Patryk, znowu zaczynasz pierdolić w technicznym. Zauważyłeś to już ?   ;)

Offline Rafał

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1932
    • chevy g20, dodge ram b2500
  • Garażuje w: Solec Kujawski
Odp: Amortyzatory Przód - ASTRO - które wybrać?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 27, 2016, 11:26:33 pm »
Patryk, znowu zaczynasz pierdolić

weź go ustaw do pionu bo już mi ręce opadają,
Patryk, jebnij drinka albo odstaw już (w zależności na jakim jesteś etapie) i zamilcz  ;)

Offline Marnico

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2122
    • Jebiące się złomy, tak zwane Pontony 🔥#128293
  • Garażuje w: ŁÓDŹ DĄBROWA
  • mobil: 537070821
Odp: Amortyzatory Przód - ASTRO - które wybrać?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 27, 2016, 11:32:31 pm »
Nie widzę związku między między jednym a drugim...zawieszenie jest sprawne no chyba że butla gazowa to jego element ale nawet gdyby to jest nowa. Sprężyny dłuższe o parę centów nadal są sprawne i trzymają właściwości.  Prawda jest taka że się unosisz bo sam te badziewie założyłeś i nie możesz się z tym pogodzić gdy ktoś mówi jak jest  ;)  no chyba że to zaleta kilkukrotnie niższa trwałość...

cholera w pewnym momencie myślałem że dział humor. .
Jak można mieć w aucie silnik o pojemności mniejszej niż czajnik ... ;-)

Offline Jarek72

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 369
    • 08' Chevy Express Explorer Limited SE, 02' Chevy Tahoe, 94"HD FXR Super Glide Bobber, 91"HD FXR Super Glide, 90"HD FXRP Low Rider Police
  • Garażuje w: Okolice Jasła
  • mobil: 604242758
Odp: Amortyzatory Przód - ASTRO - które wybrać?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 27, 2016, 11:37:05 pm »
...żeby dostać dobrą odpowiedz musisz się wysilić na opisanie tego czego od nich oczekujesz i jaki masz budżet. Jak będziesz użytkował samochód? Podać dane pojazdu: rok, model, silnik, najlepiej vin ?

Nie wiem czy kiedykolwiek rozmawiałeś z kimś w stanach na temat części? Tam oni nie mają pojęcia o tym co mają na półkach. To produkty a oni są sprzedawcami. Często nawet ich nie widzieli na oczy bo wszystko jest zautomatyzowane. Inżynierowie są w fabrykach przy projektowaniu. W magazynach czy sklepach nie zatrudnia się ludzi po studiach z wiedzą techniczną jak u nas. Tam wszystko jest proste. Kupujący ma wiedzieć co chce i to dostaje. Jak mu nie pasuje to oddaje. Nikt z niczym nie robi problemu bo na niczym się nie zna więc nie robi się sztucznych afer. Doradztwo polega na zadawaniu pytań z komputera i komputer dobiera produkt na kieszeń kupującego. Cała filozofia. Stąd ilość produktów która zalewa rynek. Najlepiej rotujące i zarabiające na magazyn czy sklep to największy badziew. Kupuje się go kilka razy w roku. Nie jest nic wart ale tworzy rynek.
Jeśli chcesz coś dobrego dla siebie to musisz poszperać. Zdobyć wiedzę, doświadczenie. Rozumiesz różnicę ?
...to akurat żaden wysiłek. Co można oczekiwać od amortyzatorów w Astro Vanie? Żeby działały, nie pociły czy lały. Jak można użytkować samochód typu Astro? Wiem, że są też nawiedzeni i myślą , że Van to rajdówka. Ja na Nurnburgringu nie będę się ścigał, udziału w Paris-Dakar też nie zamierzam brać, wszelkie imprezy typu off-road mnie nie interesują. Samochód będzie użytkowany w sposób do jakiego został pierwotnie stworzony jako wersja LT ( Luxury Touring ) więc do jazdy po asfalcie, wstępnie w Polsce, niebawem również poza granicą......wygodne wyjazdy rodzinne......rok 1999, Astro LT 4.3 AWD.....

Falkon

  • Gość
Odp: Amortyzatory Przód - ASTRO - które wybrać?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 27, 2016, 11:49:59 pm »
...wejdź na rockauto i zobacz jaki jest podział. Pięć klas. Od ekonomicznej, na pierwszy montaż, zaawansowane, wzmocnione i na ładunki masowe.

Więc jak sam już widzisz, Astro można wyposażyć na kilka sposobów zależnie od użytkowania. Model, rok i silnik to tylko wyjściowy parametr.

Ja wybrałbym do AWD na przód - GABRIEL 77609 Max Control po 48 usd z klasy zaawansowanej. Troszkę twardsze od acdelco ale nasze europejskie drogi mają inną specyfikę. Dobrze utrzymują nadwozie w zakrętach nawet przy wyższej prędkości wejściowej. Dają poczucie większej przewidywalności. Są twardsze kiedy tego oczekujesz i przyjemne kiedy droga pozwala na płynną jazdę.

Do tyłu GABRIEL 77454 Max Control .

Pamiętaj że w przypadku AWD przednie dobiera się z zachowaniem parametru dla AWD

Heavy duty nie będą Ci potrzebne. Zbędny wydatek. Na pierwszy montaż to już nie to co kiedyś (to nie NOS'y) a economy to już kupiłeś. Więc po co powtarzać błąd.  ;)

Myślałeś o mocowaniach z łożyskami ? Po tylu latach powinno się w nie zainwestować.

-----------------------------------

Wyprzedzając pytanie dlaczego nie acdelco ? Mają zbyt wiele reklamacji. To już nie to co kiedyś. To tylko markowanie produktów ze świata. Rozruszniki, alternatory, silniki tego i owego o ile nie remanufacture to i owszem. Całą resztę bym sobie podarował. Są lepsi i bardziej sprawdzeni producenci.

Offline Jarek72

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 369
    • 08' Chevy Express Explorer Limited SE, 02' Chevy Tahoe, 94"HD FXR Super Glide Bobber, 91"HD FXR Super Glide, 90"HD FXRP Low Rider Police
  • Garażuje w: Okolice Jasła
  • mobil: 604242758
Odp: Amortyzatory Przód - ASTRO - które wybrać?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 28, 2016, 12:04:51 am »
......faktycznie jest trochę towaru. Racja, economy już kupiłem. Jeśli chodzi o dopieszczenie pojazdu, to polegam na wiedzy mechanika z Krakowa do którego Chevy trafi już niebawem. Amory jako jedyna część czy części zakupiłem we własnym zakresie, resztę części nabywa dla mnie mechanik, któremu uświadomiłem, że nie interesują mnie jakiś low budget części , tylko dobry towar. Jeśli uzna , że trzeba wymienić mocowania to przy następnej wizycie ( będę wstępnie dwie ) wymienimy. Dzięki za sugestie wyboru amorów będę miał z pewnością na uwadze, jak również info odnośnie mocowań.

Falkon

  • Gość
Odp: Amortyzatory Przód - ASTRO - które wybrać?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 28, 2016, 12:09:29 am »
...czasami warto zadać pytanie na priv. Unikniesz kilku stron szumu. Powodzenia z autem  :)

Offline RADAR

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 4291
  • G20 / Astro / Express - jest co robić..
Odp: Amortyzatory Przód - ASTRO - które wybrać?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 28, 2016, 12:12:19 am »
Mam przód Monroe Sensatrack od roku - i podobno sa juz wyjebanane :(
Aż mi się wierzyć nie chce  :( I teraz na tył założyłem podobne więc zobaczymy - jeśli tez sie wytłuką tzn. że te Monroły Senstraki to jakiś badziew.
Akurat miałem okazję nowe takowe kupić dlatego padło na Monroe.
Astro / Express / G20

Offline Jarek72

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 369
    • 08' Chevy Express Explorer Limited SE, 02' Chevy Tahoe, 94"HD FXR Super Glide Bobber, 91"HD FXR Super Glide, 90"HD FXRP Low Rider Police
  • Garażuje w: Okolice Jasła
  • mobil: 604242758
Odp: Amortyzatory Przód - ASTRO - które wybrać?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 28, 2016, 12:13:39 am »
Śliczne dzięki. Przynajmniej wątek się troszkę rozkręcił  ;).

Offline Jarek72

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 369
    • 08' Chevy Express Explorer Limited SE, 02' Chevy Tahoe, 94"HD FXR Super Glide Bobber, 91"HD FXR Super Glide, 90"HD FXRP Low Rider Police
  • Garażuje w: Okolice Jasła
  • mobil: 604242758
Odp: Amortyzatory Przód - ASTRO - które wybrać?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 28, 2016, 12:16:31 am »
Mam przód Monroe Sensatrack od roku - i podobno sa juz wyjebanane :(
Aż mi się wieżyć nie chce  :( I teraz na tył założyłem podobne więc zobaczymy - jeśli tez sie wytłuką tzn. że te Monroły Senstraki to jakiś badziew.
Akurat miałem okazję nowe takowe kupić dlatego padło na Monroe.
Nie wiem jakie to Monroe, ale to właśnie te, które zamówiłem dzisiaj. Na rockauto ich nie widziałem, więc może to już historyczne są :))

Falkon

  • Gość
Odp: Amortyzatory Przód - ASTRO - które wybrać?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 28, 2016, 12:23:33 am »
...fajne. Szkoda że producent nie pofatygował się aby je chociażby wysymulować z przeciążeniami i masami nieresorowanymi Astro. Już nie mówię o badaniach drogowych. Zostały wykonane tylko z zachowaniem wymiaru. Po prostu będziesz miał co założyć. A masz jeszcze AWD, prawda ?  ;)

Offline Jarek72

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 369
    • 08' Chevy Express Explorer Limited SE, 02' Chevy Tahoe, 94"HD FXR Super Glide Bobber, 91"HD FXR Super Glide, 90"HD FXRP Low Rider Police
  • Garażuje w: Okolice Jasła
  • mobil: 604242758
Odp: Amortyzatory Przód - ASTRO - które wybrać?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 28, 2016, 12:28:41 am »
Tak AWD. Powiadasz, że wdepnąłem? Może dane są z drugiej strony? :))

Falkon

  • Gość
Odp: Amortyzatory Przód - ASTRO - które wybrać?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 28, 2016, 09:20:15 am »
...słuchaj, nie ma co dramatyzować i szukać wilka z żelaznymi zębami. Zakładasz, jeździsz a jak się posypią to wymienisz na te o dobranych parametrach. Trzeba swoje przejść.

Offline Jarek72

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 369
    • 08' Chevy Express Explorer Limited SE, 02' Chevy Tahoe, 94"HD FXR Super Glide Bobber, 91"HD FXR Super Glide, 90"HD FXRP Low Rider Police
  • Garażuje w: Okolice Jasła
  • mobil: 604242758
Odp: Amortyzatory Przód - ASTRO - które wybrać?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 28, 2016, 09:31:56 am »
...słuchaj, nie ma co dramatyzować i szukać wilka z żelaznymi zębami. Zakładasz, jeździsz a jak się posypią to wymienisz na te o dobranych parametrach. Trzeba swoje przejść.

Spoko, damy radę :)