collapse

* Twoje Centrum

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

* pogwarki

Odśwież Historia
  • nie pisz pierdół, bo dostaniesz po łapach ^_^
  • maxx: Części do Econoline E150 posiadam.
    Marzec 16, 2024, 11:58:30 am
  • Walicha: Devil, podeślij foty tego kompresora
    Styczeń 22, 2024, 07:19:30 pm
  • DEVIL S GARAGE: Witam mam do sprzedania nowy kompresor klimatyzacji do chevy van gmc vendura astro safari
    Styczeń 21, 2024, 01:49:49 pm
  • voodoo: Stówa Tatar 🍻
    Grudzień 15, 2023, 11:12:35 pm
  • zagłoba: Poli stóweczka, zaglądasz tu jeszcze?
    Wrzesień 28, 2023, 06:09:55 am
  • pituszek: Sto lat ARCHIE
    Wrzesień 27, 2023, 12:09:34 pm
  • voodoo: Najlepszego Archie 🍻
    Wrzesień 27, 2023, 07:54:40 am
  • zagłoba: ARCHIE stówka!
    Wrzesień 27, 2023, 06:09:31 am
  • zagłoba: Robi stówka👍🏼
    Wrzesień 13, 2023, 02:23:41 pm
  • Artigo: Pituszku 100 lat w zdrowiu i milosci Basi
    Sierpień 29, 2023, 04:50:45 pm
  • zagłoba: Wojna sto lat!
    Sierpień 14, 2023, 08:43:40 pm
  • WALENTY: Jedzie ktoś na Master trucka ?
    Lipiec 14, 2023, 12:29:19 am
  • MICZ: Elm
    Kwiecień 21, 2023, 10:50:32 am
  • zagłoba: 100 lat Michał i niech żuk się toczy!
    Kwiecień 03, 2023, 07:27:02 am
  • MHM: Thx
    Marzec 22, 2023, 06:30:00 pm
  • JEDI_V: 100 lat Panowie  1hejka
    Marzec 22, 2023, 09:52:31 am
  • zagłoba: MHM jeszcze 50 lat!
    Marzec 22, 2023, 06:33:09 am
  • zagłoba: Edekk 100 lat!
    Marzec 18, 2023, 07:13:39 am
  • zagłoba: Dlaczego?
    Luty 07, 2023, 09:42:46 pm
  • MHM: Zagłoba: bo ględzicie wszyscy na WhatsUp'ie :(
    Luty 07, 2023, 06:24:18 pm

* Będzie się działo

Przepraszamy! W tym momencie w kalendarzu nie ma dostępnych żadnych wydarzeń.

* Najnowsze wiadomości

Odp: Witam wysłana przez zagłoba
[Dzisiaj o 05:54:27 pm]


Kupie hak GMC Safari AWD wysłana przez Wojtek GMC
[Wczoraj o 06:49:31 pm]


Witam wysłana przez Wojtek GMC
[Wczoraj o 06:45:56 pm]


Odp: Econoline wysłana przez maxx
[Wczoraj o 12:01:24 am]


Odp: Felgi 5x127 wysłana przez Trombka
[Marzec 25, 2024, 10:07:55 am ]

* Zalogowani

  • Kropka Gości: 222
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Brak użytkowników online.

Autor Wątek: Czemu zamyka się usługi :)  (Przeczytany 3338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MHM

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2899
    • ASTRO '97 HiTop
  • Garażuje w: Siechnice (DWR)
Czemu zamyka się usługi :)
« dnia: Kwiecień 10, 2019, 10:22:28 pm »
Z sieci:

Byłem dziś na poczcie. Nie było nikogo, a czekałem na sprawdzenie jednej rzeczy, więc konwersowałem z dziewczynami z okienka. Bo to nie jest taka poczta, na której siedzą naburmuszone kobiety w wieku balzakowskim+20, tylko fajne młode dziewczyny, z którymi można sobie o tym i owym porozmawiać. I nagle na pocztę wbija emerytka, ale taka naprawdę stara, przedwojenna. I do okienka. Ona sobie przypomniała, że przecież jej znajoma z Poznania jeszcze żyje. Ona by się chciała z nią skontaktować, bo ona ma jej adres. Ona chciałaby jej wysłać telegram.

Pani z okienka lekko wytrzeszczyła oczy i tłumaczy starszej pani, że nie ma już telegramów. Spóźniła się, bo telegramy wycofano we wrześniu 2018 r. I już się nie da. Starsza pani była autentycznie zmartwiona. Pytała kilka razy „to jak ja mam się skontaktować z Krystyną, no jak?”, a pani z okienka tłumaczyła jej że może jej wysłać list albo zadzwonić. Zadzwonić – nie da rady, bo starsza pani nie zna do niej telefonu, a list, no może wysłać list, ale to by trzeba mieć znaczek i kopertę, a poza tym taki list długo idzie i nie wiadomo czy ta znajoma dożyje. Bo też już jest stara. Ona by chciała telegram. Ale nie ma już telegramów. Starsza pani smutna opuściła pocztę.


A wtedy pani z okienka mówi do mnie „a wie pan, dlaczego nie ma już telegramów?”. Mówię, że pewnie dlatego, że nikt oprócz tej emerytki z nich już nie korzystał. A skądże, korzystano, tylko trochę inaczej niż poczta by to widziała. Jako że zainteresowanie telegramami było znikome, już od lat nie utrzymywano dla nich infrastruktury i traktowano je per noga. W razie potrzeby wysyłano je mailem z jednego urzędu do drugiego, gdzie drukowano je i dostarczano adresatowi. Tyle że przeważnie nie udawało się tego zrobić w regulaminowym terminie, bo listonosz miał tysiąc innych rzeczy na głowie niż latanie z telegramami. Zaledwie 3 lata temu jeden sprytny gość, znany jako Mieczysław Ś. (w skrócie Ś. Miecio) postanowił nadać telegram i sprawdzić, co się stanie. Zapłacił za to 40 zł i napisał „cześć, co u ciebie?” do swojego ziomka Kazimierza G. Problem w tym, że telegram oczywiście nie doszedł na czas, bo wszyscy mieli to w dupie.

Wtedy Śmiecio wytargał regulamin poczty i napisał sążnistą reklamację, gdzie podpierając się artykułami i paragrafami zażądał 10-krotności ceny telegramu w ramach odszkodowania. Poczta po sprawdzeniu sytuacji nolens volens musiała wypłacić Ś. Mieciowi kwotę 400 zł w gotóweczce. Śmiecio zabrał swoje 4 stówki i zainwestował kolejne cztery dyszki w telegram do Kazimierza G., nadany z innego urzędu, tym razem o treści „Kapelusz mojej ciotki jest mniejszy niż ogród mojego wuja”. Zgadnijcie czy telegram dotarł na miejsce na czas.

Tym sposobem Śmiecio po paru miesiącach był obłowiony jak nigdy w życiu. Większość swojej kariery zawodowej spędził jako kierowca asenizacyjnego Jelcza, a tu na emeryturze okazał się być potentatem w robieniu poczty polskiej w trąbę. Wysyłał telegram za telegramem, one nie dochodziły, a Śmiecio z uśmiechem jokera odbierał hajs i szukał kolejnego urzędu, z którego można by wysłać telegram. Poczta Polska jako instytucja ogromna i obdarzona naturalną bezwładnością przez długi czas nie mogła dojść do tego, co się dzieje. Ze względu na skomplikowane procedury i archaiczny system informatyczny nie sposób było precyzyjnie określić, na czym polega proceder i skąd biorą się te wszystkie pozytywnie rozpatrzone reklamacje. Gdyby Śmiecio robił to wszystko z jednego urzędu, sprawa rypłaby się szybciej, ale on był sprytny. Mając niemal gwarantowany dochód 360 zł z jednego skoku, inwestował w dłuższe wycieczki, nawet do Marek, Janek i Ząbek. Przypadki terminowego dostarczenia oczywiście się zdarzały i Kazik G. miał całą kolekcję telegramów doręczonych z cytatami z „Pana Tadeusza” albo złotymi myślami Jana Pawła II, ale ogólnie wszystko wychodziło na zdecydowany plus.

Kiedy po dobrych 8 miesiącach poczta była chudsza o kilkadziesiąt tysięcy złotych z reklamacji, Ś. Miecio zaczął rozmyślać nad rozszerzeniem biznesu odszkodowawczego przez zatrudnienie dodatkowych osób. Kilka osób dziennie nadawałoby telegramy z różnych miejsc w Polsce, co Ś. Miecio by finansował, a potem dzieliłby się odszkodowaniem na pół ze swoimi zleceniobiorcami. Outsourcing procederu jednak nie wypalił, bo Poczta Polska nie mogąc skutecznie dojść do sedna problemu postanowiła pozbyć się go raz na zawsze i zlikwidować ostatecznie usługę telegramu.

Ś. Miecio dowiedział się o tym wypoczywając w tureckim kurorcie i szlag go trafił. Takich rzeczy nie robi się poważnym biznesmenom. I przez Miecia Ś. starsza pani być może już nigdy nie skontaktuje się ze swoją znajomą Krystyną z Poznania. Znowu wielki biznes wygrał z potrzebami zwykłych ludzi.
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się nie ma."
Chevy ASTRO "V'ger" '97 HiTop

Offline KRIS72

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1953
    • 🇺🇸 Dodge Ram 1500 Redneck
  • Garażuje w: Śrem
Odp: Czemu zamyka się usługi :)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2019, 11:00:06 pm »
Ha ha hahaha dobre to było 1ok uśmiałem się , Polak potrafi impra
It's Never Too Late to Mend

Offline voodoo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 681
    • Chevy Van G20 5.0 V8 305cui 1981' Q-jet 4bbl
  • Garażuje w: Łobez
  • mobil: 723823235
Odp: Czemu zamyka się usługi :)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2019, 08:18:24 am »
 1kwicze teraz pewnie stać go na vana impra