collapse

* Twoje Centrum

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

* pogwarki

Odśwież Historia
  • nie pisz pierdół, bo dostaniesz po łapach ^_^
  • maxx: Części do Econoline E150 posiadam.
    Marzec 16, 2024, 11:58:30 am
  • Walicha: Devil, podeślij foty tego kompresora
    Styczeń 22, 2024, 07:19:30 pm
  • DEVIL S GARAGE: Witam mam do sprzedania nowy kompresor klimatyzacji do chevy van gmc vendura astro safari
    Styczeń 21, 2024, 01:49:49 pm
  • voodoo: Stówa Tatar 🍻
    Grudzień 15, 2023, 11:12:35 pm
  • zagłoba: Poli stóweczka, zaglądasz tu jeszcze?
    Wrzesień 28, 2023, 06:09:55 am
  • pituszek: Sto lat ARCHIE
    Wrzesień 27, 2023, 12:09:34 pm
  • voodoo: Najlepszego Archie 🍻
    Wrzesień 27, 2023, 07:54:40 am
  • zagłoba: ARCHIE stówka!
    Wrzesień 27, 2023, 06:09:31 am
  • zagłoba: Robi stówka👍🏼
    Wrzesień 13, 2023, 02:23:41 pm
  • Artigo: Pituszku 100 lat w zdrowiu i milosci Basi
    Sierpień 29, 2023, 04:50:45 pm
  • zagłoba: Wojna sto lat!
    Sierpień 14, 2023, 08:43:40 pm
  • WALENTY: Jedzie ktoś na Master trucka ?
    Lipiec 14, 2023, 12:29:19 am
  • MICZ: Elm
    Kwiecień 21, 2023, 10:50:32 am
  • zagłoba: 100 lat Michał i niech żuk się toczy!
    Kwiecień 03, 2023, 07:27:02 am
  • MHM: Thx
    Marzec 22, 2023, 06:30:00 pm
  • JEDI_V: 100 lat Panowie  1hejka
    Marzec 22, 2023, 09:52:31 am
  • zagłoba: MHM jeszcze 50 lat!
    Marzec 22, 2023, 06:33:09 am
  • zagłoba: Edekk 100 lat!
    Marzec 18, 2023, 07:13:39 am
  • zagłoba: Dlaczego?
    Luty 07, 2023, 09:42:46 pm
  • MHM: Zagłoba: bo ględzicie wszyscy na WhatsUp'ie :(
    Luty 07, 2023, 06:24:18 pm

* Będzie się działo

Przepraszamy! W tym momencie w kalendarzu nie ma dostępnych żadnych wydarzeń.

* Najnowsze wiadomości

Odp: Witam wysłana przez zagłoba
[Dzisiaj o 05:54:27 pm]


Kupie hak GMC Safari AWD wysłana przez Wojtek GMC
[Wczoraj o 06:49:31 pm]


Witam wysłana przez Wojtek GMC
[Wczoraj o 06:45:56 pm]


Odp: Econoline wysłana przez maxx
[Wczoraj o 12:01:24 am]


Odp: Felgi 5x127 wysłana przez Trombka
[Marzec 25, 2024, 10:07:55 am ]

* Zalogowani

  • Kropka Gości: 213
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Brak użytkowników online.

Autor Wątek: czas na remont forum  (Przeczytany 52308 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Falkon

  • Gość
Odp: czas na remont forum
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 17, 2016, 08:57:29 pm »
...dobrze.

Falkon

  • Gość
Odp: czas na remont forum
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 05, 2016, 02:00:16 am »
...ma ktoś mądry jakieś propozycje cenowe odnośnie zajebistej galerii i wyglądu nowego forum ?

Oferta ma zawierać wycenę:

1. Projektu
2. Postawienia wszystkiego na nogi
3. Obsługa rok do roku oraz updejtowanie.

Wymagania:

1. Ma nas wyjebać z butów
2. Ma być intuicyjne ( czytaj: nie ma to być fantazja i ambicja informatyka onanisty - to będą obsługiwać LUDZIE)

...3...2...1... start !

Tylko się kurwa nie pchać, ...po kolei...



Offline GiGi

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1618
    • Złomek forever !
  • Garażuje w: Kraków
  • mobil: 790290699
Odp: czas na remont forum
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 06, 2016, 12:05:22 am »
Wróćmy do tematu (MHM please wywal offtop)
---

Moim zdaniem zanim zaczniemy cokolwiek zmieniać powinny zapaść inne decyzje. Jak dla mnie główne pytanie brzmi - co dalej?

Czy ma to być miejsce wymiany myśli dla 30 osób (i wtedy wystarczy podmalować to co jest za 500zł) czy postaramy się zbudować serwis gromadzący wiedzę, ludzi i miejsca. Własną Historię. Choć lubię to miejsce to od 3 lat jest tak samo. Uważam że potrzebujemy realnych działań a nie powolnego dryfu. Dobra zmiana będzie kosztować, ale myślę że znajdzie się kilka osób gotowych pociągnąć to finansowo.


Widzę to tak:

vanklub.pl - strona główna - informacje o klubie, historii motoryzacji, opisy samochodów, linki do specyfikacji i instrukcji, własne artykuły, odnośniki do innych sekcji

Resztę należy wydzielić i podlinkować wg schematu forum.vanklub.pl, galeria.vanklub.pl, zloty.vanklub.pl itp.

Serwis w całości powinien być spójny. Od strony zaplecza proponuje jakiś popularny CMS typu drupal czy joomla. SMF jest ok, ale to tylko forum. Graficznie trzeba będzie zapłacić lub skorzystać z darmowych. Przykład? Pierwszy lepszy dla modułu galerii:
https://www.drupal.org/files/project-images/Screen%20Shot%202013-01-09%20at%2011.45.33%20PM.png

10+ Best Drupal Gallery Modules
https://www.template.net/cms-templates/drupal-modules/10-best-drupal-gallery-modules/

21+ Photography Drupal Themes & Templates
https://www.template.net/cms-templates/drupal-templates/drupal-photography-themes/

5 best Drupal gallery themes from Symphony Themes
http://www.symphonythemes.com/drupal-blog/5-best-drupal-gallery-themes-symphony-themes

i w cholere innych

Trzeba pokazać VKP światu - zintegrować kanały FB, YouTube ze stroną. Taki lajf, u nas jest 312 userów a takie USA Cars Polska na FB (https://www.facebook.com/groups/usacarspolska/) ma 3237 użytkowników, WCAA 852 users. Social media to promocja naszej aktywności.

Główne zagrożenie jakie widzę (MHM chyba o tym pisał) to migracja danych z SMF do czegokolwiek nowego. Nie wiem czy są automaty, ale się dowiem.

Plus taki że popularne moduły są rozwijane a CMSy są narzędziami typu WYSIWYG (What You See is What You Get), więc nie trzeba się znać na kodowaniu, administrowanie odbywa się poprzez panel graficzny. CMSy mają też pluginy do social media, są google friendly itp.

Serwer:
Nie wiem na czym obecnie stoimy, ale galeria bedzie potrzebować wiele GB. Dobre doświadczenia mam z OVH, mają też specjalną ofertę pod CMSy (czyli odpada nam ręczna instalacja). Pewnie zapewniają też backup.
https://www.ovh.pl/hosting/website/

Skrzynka mailowa w domenie @vanklub.pl jest w cenie na pewno.

Czy my dysponujemy danymi z google analytics? Mamy w ogóle podpięte jakieś statystyki?

BTW. Ta dyskusja powinna być w strefie klubowej

---
Kto doczytał do końca może mnie sponiewierać.
Złomek - właśnie, gdzie jest Złomek ?!

Offline GiGi

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1618
    • Złomek forever !
  • Garażuje w: Kraków
  • mobil: 790290699
Odp: czas na remont forum
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 06, 2016, 12:18:59 am »
Cytuj
<meta name="keywords" content="van chevy chevrolet dodge ford econoline ram g 10 20 30">
<meta name="description" content="Van Klub Polska">

MHM, masz do tego dostęp? Ubogo trochę
Złomek - właśnie, gdzie jest Złomek ?!

Falkon

  • Gość
Odp: czas na remont forum
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 06, 2016, 07:17:17 am »
...posprzątałem tu bo znowu zaczęliście pierdolić jak potłuczeni. Pierdoły nie dotyczące meritum będą usuwane.

-------------------------------------------------------

GiG -pochwała w rozkazie za podejście do tematu  C:-)

Offline MHM

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2899
    • ASTRO '97 HiTop
  • Garażuje w: Siechnice (DWR)
Odp: czas na remont forum
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 06, 2016, 07:56:24 am »
Moim zdaniem zanim zaczniemy cokolwiek zmieniać powinny zapaść inne decyzje. Jak dla mnie główne pytanie brzmi - co dalej?

Bardzo dobry pomysł.

Cytuj
Widzę to tak:

vanklub.pl - strona główna - informacje o klubie, historii motoryzacji, opisy samochodów, linki do specyfikacji i instrukcji, własne artykuły, odnośniki do innych sekcji

Resztę należy wydzielić i podlinkować wg schematu forum.vanklub.pl, galeria.vanklub.pl, zloty.vanklub.pl itp.

IMHO bez sensu. Jeśli nowa strona miałaby stanąć na nowym CMS'ie to Drupal czy Joomla zawieraj masę rożnych modułów dostępnych z menu. W ich przypadku rozdzielanie na poddomeny mija się z celem. Ma to sens w przypadku gdy portal stroi np. na WordPressie, galeria na Gallery, forum na SMF. Nie można ich zintegrować wiec stawia się oddzielnie.   

Podchwytliwe pytanie: kto by sie zajal tworzeniem tresci ( informacje o klubie, historii motoryzacji, opisy samochodów, linki do specyfikacji i instrukcji, własne artykuły, odnośniki do innych sekcji itd) ?

Cytuj
Serwis w całości powinien być spójny. Od strony zaplecza proponuje jakiś popularny CMS typu drupal czy joomla.

Joomla to masakryczny kombajn. Nie lubię jej, ale jak będzie trzeba to się nią zajmę. Z tego co ostatnio przejrzałem forum wsparcia Joomli to kłopoty bywają przy upgrade. Często są problemy.
Drupal'a nie ruszalem od ponad 8 lat. Musiałbym się z nim na nowo spotkać i pogadać.

Jak znajdę trochę czasu to postaram się postawić na wirtualce Joomle i Drupala. Jakby ktoś zechciał poszukać jakiejś ciekawej szaty graficznej (na razie z tych darmowych) to byłoby fajnie.

Cytuj
Główne zagrożenie jakie widzę (MHM chyba o tym pisał) to migracja danych z SMF do czegokolwiek nowego. Nie wiem czy są automaty, ale się dowiem.

Z tego co mi wiadomo to nie ma automatów. Trzeba samemu rzeźbić. Od razu mowie, ze się nie podejmuje. 

Cytuj
Kto doczytał do końca może mnie sponiewierać.

Za co ? Za merytoryczne podejście do tematu ? :)
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się nie ma."
Chevy ASTRO "V'ger" '97 HiTop

Offline GiGi

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1618
    • Złomek forever !
  • Garażuje w: Kraków
  • mobil: 790290699
Odp: czas na remont forum
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 06, 2016, 11:13:19 am »
IMHO bez sensu. Jeśli nowa strona miałaby stanąć na nowym CMS'ie to Drupal czy Joomla zawieraj masę rożnych modułów dostępnych z menu. W ich przypadku rozdzielanie na poddomeny mija się z celem. Ma to sens w przypadku gdy portal stroi np. na WordPressie, galeria na Gallery, forum na SMF. Nie można ich zintegrować wiec stawia się oddzielnie.   
racja, potrzebowalibysmy osobne instancje na kazdą poddomenę
zmieniam forum.vanklub.pl na vanklub.pl/forum

Podchwytliwe pytanie: kto by sie zajal tworzeniem tresci ( informacje o klubie, historii motoryzacji, opisy samochodów, linki do specyfikacji i instrukcji, własne artykuły, odnośniki do innych sekcji itd) ?
Falkon ma lekkie pióro, RADAR robi dobre zdjęcia. Jak się mądrze podzielimy to damy radę.

Jak znajdę trochę czasu to postaram się postawić na wirtualce Joomle i Drupala. Jakby ktoś zechciał poszukać jakiejś ciekawej szaty graficznej (na razie z tych darmowych) to byłoby fajnie.
olej Joomle, ja też tego nie lubię
Drupal wygodniejszy, ale też tego nie dotykałem 5 lat

Z tego co mi wiadomo to nie ma automatów. Trzeba samemu rzeźbić. Od razu mowie, ze się nie podejmuje. 
chyba nie jest tak źle
https://www.drupal.org/node/54677

1. converting your SMF forum to PHPBB (http://www.google.com/search?q=smf+site%3Aphpbb.com)
2. converting your PHPBB forum to Drupal (http://drupal.org/project/phpbb2drupal)
Złomek - właśnie, gdzie jest Złomek ?!

Offline MHM

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2899
    • ASTRO '97 HiTop
  • Garażuje w: Siechnice (DWR)
Odp: czas na remont forum
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 06, 2016, 11:41:48 am »
racja, potrzebowalibysmy osobne instancje na kazdą poddomenę
zmieniam forum.vanklub.pl na vanklub.pl/forum

No, ale po co te wygibasy ? Wystarczy vankub.pl, a do reszty (forum, galeria itd) wchodzi się przez menu (górne, boczne - bez znaczenia, to kwestia konfiguracji). Trzeba obadać, ale forum i galeria są dodatkowymi modułami Drupala/Joomli więc działają na ten samej bazie.

Cytuj
Falkon ma lekkie pióro, RADAR robi dobre zdjęcia. Jak się mądrze podzielimy to damy radę.

Jak dasz rade ich zmotywować to czemu nie :)

Cytuj
chyba nie jest tak źle
https://www.drupal.org/node/54677

1. converting your SMF forum to PHPBB (http://www.google.com/search?q=smf+site%3Aphpbb.com)
2. converting your PHPBB forum to Drupal (http://drupal.org/project/phpbb2drupal)

Jak znajdę czas to postaram się potestować, ale nie wierzę, że to zadziała bezbólowo :)
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się nie ma."
Chevy ASTRO "V'ger" '97 HiTop

Offline zGred

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 732
  • Ride or die!
    • Chevy Van G20
  • Garażuje w: Bolesławiec
  • mobil: 577130625
Odp: czas na remont forum
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 06, 2016, 01:13:20 pm »
Wróćmy do tematu (MHM please wywal offtop)
---

Moim zdaniem zanim zaczniemy cokolwiek zmieniać powinny zapaść inne decyzje. Jak dla mnie główne pytanie brzmi - co dalej?

Czy ma to być miejsce wymiany myśli dla 30 osób (i wtedy wystarczy podmalować to co jest za 500zł) czy postaramy się zbudować serwis gromadzący wiedzę, ludzi i miejsca. Własną Historię. Choć lubię to miejsce to od 3 lat jest tak samo. Uważam że potrzebujemy realnych działań a nie powolnego dryfu. Dobra zmiana będzie kosztować, ale myślę że znajdzie się kilka osób gotowych pociągnąć to finansowo.


Widzę to tak:

vanklub.pl - strona główna - informacje o klubie, historii motoryzacji, opisy samochodów, linki do specyfikacji i instrukcji, własne artykuły, odnośniki do innych sekcji

Resztę należy wydzielić i podlinkować wg schematu forum.vanklub.pl, galeria.vanklub.pl, zloty.vanklub.pl itp.

Serwis w całości powinien być spójny. Od strony zaplecza proponuje jakiś popularny CMS typu drupal czy joomla. SMF jest ok, ale to tylko forum. Graficznie trzeba będzie zapłacić lub skorzystać z darmowych. Przykład? Pierwszy lepszy dla modułu galerii:
https://www.drupal.org/files/project-images/Screen%20Shot%202013-01-09%20at%2011.45.33%20PM.png

10+ Best Drupal Gallery Modules
https://www.template.net/cms-templates/drupal-modules/10-best-drupal-gallery-modules/

21+ Photography Drupal Themes & Templates
https://www.template.net/cms-templates/drupal-templates/drupal-photography-themes/

5 best Drupal gallery themes from Symphony Themes
http://www.symphonythemes.com/drupal-blog/5-best-drupal-gallery-themes-symphony-themes

i w cholere innych

Trzeba pokazać VKP światu - zintegrować kanały FB, YouTube ze stroną. Taki lajf, u nas jest 312 userów a takie USA Cars Polska na FB (https://www.facebook.com/groups/usacarspolska/) ma 3237 użytkowników, WCAA 852 users. Social media to promocja naszej aktywności.

Główne zagrożenie jakie widzę (MHM chyba o tym pisał) to migracja danych z SMF do czegokolwiek nowego. Nie wiem czy są automaty, ale się dowiem.

Plus taki że popularne moduły są rozwijane a CMSy są narzędziami typu WYSIWYG (What You See is What You Get), więc nie trzeba się znać na kodowaniu, administrowanie odbywa się poprzez panel graficzny. CMSy mają też pluginy do social media, są google friendly itp.

Serwer:
Nie wiem na czym obecnie stoimy, ale galeria bedzie potrzebować wiele GB. Dobre doświadczenia mam z OVH, mają też specjalną ofertę pod CMSy (czyli odpada nam ręczna instalacja). Pewnie zapewniają też backup.
https://www.ovh.pl/hosting/website/

Skrzynka mailowa w domenie @vanklub.pl jest w cenie na pewno.

Czy my dysponujemy danymi z google analytics? Mamy w ogóle podpięte jakieś statystyki?

BTW. Ta dyskusja powinna być w strefie klubowej

---
Kto doczytał do końca może mnie sponiewierać.


Fb i yt mogę ogarnąć. Jak będą materiały wideo mogę podmontowac i wrzucać na sm.
Ride or die!

Falkon

  • Gość
Odp: czas na remont forum
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 06, 2016, 01:13:26 pm »
...podoba mi się ta rozmowa  1ok

...czego potrzebujecie żeby nam coś przedstawić nowego ?

Podajcie zakres czynności które zarząd ma wykonać abyście mogli coś uruchomić i przedstawić. Jaki podział zadań ?

Offline zGred

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 732
  • Ride or die!
    • Chevy Van G20
  • Garażuje w: Bolesławiec
  • mobil: 577130625
Odp: czas na remont forum
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 06, 2016, 01:21:47 pm »
...podoba mi się ta rozmowa  1ok

...czego potrzebujecie żeby nam coś przedstawić nowego ?

Podajcie zakres czynności które zarząd ma wykonać abyście mogli coś uruchomić i przedstawić. Jaki podział zadań ?

Kanał YouTube i Facebook mogę stworzyć z tego co jest i na bieżącą modyfikować. Jeśli jest zgoda mogę się zabrać do roboty od już:-)
Ride or die!

Falkon

  • Gość
Odp: czas na remont forum
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 06, 2016, 01:44:19 pm »
Z Edwardem zobaczymy ile mamy w sakiewce. Czy nam te kurwy wszystkiego nie zajebały jak byliśmy w kiblu. Wtedy będziemy mieli konkrety. Choć jak widziałem zdjęcia z Soliny, to raczej nasz przystojniak przejebał kasę na nowe ciuchy.  1kwicze

 

Offline GiGi

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1618
    • Złomek forever !
  • Garażuje w: Kraków
  • mobil: 790290699
Odp: czas na remont forum
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 06, 2016, 02:22:29 pm »
Jaki podział zadań ?
Ty piszesz teksty ;)


---

w tzw międzyczasie dowiedziałem się o koszta komercyjne

Cytuj
Dzień dobry
Na wstępie dziękuję za zainteresowanie naszymi usługami. Co do kosztów realizacji to w wypadku projektowania grafiki od podstaw i wdrożenie Drupala z wymienionymi funkcjonalnościami w wersji responsywnej całość wyniosłaby około 4000zł netto. W wypadku zastosowania zaproponowanego przez nas gotowego szablonu koszt całości około 3000zł netto. W obu przypadkach migracja danych nie będzie możliwa, proponuję przerzucić forum np na subdomenę formu.nazwadomeny.pl i tam wprowadzić dostęp archiwalny bądź potraktować forum jako odrębną sprawę i poza stroną nadal z niego korzystać ale już na subdomenie właśnie.
W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
Złomek - właśnie, gdzie jest Złomek ?!

Falkon

  • Gość
Odp: czas na remont forum
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 06, 2016, 05:21:31 pm »
...zbieralibyśmy na to kilka lat. Pod warunkiem że Edward nie będzie podbierał na nową stylówę  placz

Offline edekk

  • Dozorca
  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 3170
    • Chevy G30
    • Bishop`s Original
  • Garażuje w: Lipcach Reymontowskich
Odp: czas na remont forum
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 06, 2016, 07:28:58 pm »
Cytuj
Dzień dobry
Na wstępie dziękuję za zainteresowanie naszymi usługami. Co do kosztów realizacji to w wypadku projektowania grafiki od podstaw i wdrożenie Drupala z wymienionymi funkcjonalnościami w wersji responsywnej całość wyniosłaby około 4000zł netto. W wypadku zastosowania zaproponowanego przez nas gotowego szablonu koszt całości około 3000zł netto. W obu przypadkach migracja danych nie będzie możliwa, proponuję przerzucić forum np na subdomenę formu.nazwadomeny.pl i tam wprowadzić dostęp archiwalny bądź potraktować forum jako odrębną sprawę i poza stroną nadal z niego korzystać ale już na subdomenie właśnie.
W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
Chciałem wyremontować dom
Panie po co remontować, postaw pan nowy na działce obok ....
GiGi skąd takie śmieszne firmy bierzesz ??

pozwolę sobie również zabrać głos
dlatego postawiłem tylko forum z drobną nakładką jako stroną główną gdzie może się znaleźć wszystko o czym pisaliście czyli artykuły informacje itd. bo z doświadczenia wiem, że tak naprawdę userów interesuje to co się dzieje na forum
wszystkie te cms umierają śmiercią naturalną albo przez zakurzenie albo przez nieskończenie.
Może się mylę ale nie widzę powodów wkładać kasę w coś co jest nam potrzebne "po nic"
a już nie wyobrażam sobie utratę tego co mamy na forum i postawienie go w stan archiwizacji
czy ktoś zagląda na strony główne innych klubów i stron o amerykańcach ? wszyscy pakują się prosto na fora
z poprzedniego forum dlatego nie dało się nic odzyskać, że było totalnie zalane przez boty i nie mieliśmy dostępu do konta od strony administracji hostem.
Dołożyć porządną galerię, można zrobić konsolidację z yt i fb i to tyle - dodac wtyczkę do czytania przez komórki i koniec pieśni.
tyle z mojej strony
for sale:
sklepik;
Bishop`s