collapse

* Twoje Centrum

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

* pogwarki

Odśwież Historia
  • nie pisz pierdół, bo dostaniesz po łapach ^_^
  • maxx: Części do Econoline E150 posiadam.
    Marzec 16, 2024, 11:58:30 am
  • Walicha: Devil, podeślij foty tego kompresora
    Styczeń 22, 2024, 07:19:30 pm
  • DEVIL S GARAGE: Witam mam do sprzedania nowy kompresor klimatyzacji do chevy van gmc vendura astro safari
    Styczeń 21, 2024, 01:49:49 pm
  • voodoo: Stówa Tatar 🍻
    Grudzień 15, 2023, 11:12:35 pm
  • zagłoba: Poli stóweczka, zaglądasz tu jeszcze?
    Wrzesień 28, 2023, 06:09:55 am
  • pituszek: Sto lat ARCHIE
    Wrzesień 27, 2023, 12:09:34 pm
  • voodoo: Najlepszego Archie 🍻
    Wrzesień 27, 2023, 07:54:40 am
  • zagłoba: ARCHIE stówka!
    Wrzesień 27, 2023, 06:09:31 am
  • zagłoba: Robi stówka👍🏼
    Wrzesień 13, 2023, 02:23:41 pm
  • Artigo: Pituszku 100 lat w zdrowiu i milosci Basi
    Sierpień 29, 2023, 04:50:45 pm
  • zagłoba: Wojna sto lat!
    Sierpień 14, 2023, 08:43:40 pm
  • WALENTY: Jedzie ktoś na Master trucka ?
    Lipiec 14, 2023, 12:29:19 am
  • MICZ: Elm
    Kwiecień 21, 2023, 10:50:32 am
  • zagłoba: 100 lat Michał i niech żuk się toczy!
    Kwiecień 03, 2023, 07:27:02 am
  • MHM: Thx
    Marzec 22, 2023, 06:30:00 pm
  • JEDI_V: 100 lat Panowie  1hejka
    Marzec 22, 2023, 09:52:31 am
  • zagłoba: MHM jeszcze 50 lat!
    Marzec 22, 2023, 06:33:09 am
  • zagłoba: Edekk 100 lat!
    Marzec 18, 2023, 07:13:39 am
  • zagłoba: Dlaczego?
    Luty 07, 2023, 09:42:46 pm
  • MHM: Zagłoba: bo ględzicie wszyscy na WhatsUp'ie :(
    Luty 07, 2023, 06:24:18 pm

* Będzie się działo

Przepraszamy! W tym momencie w kalendarzu nie ma dostępnych żadnych wydarzeń.

* Najnowsze wiadomości

Odp: Witam wysłana przez zagłoba
[Dzisiaj o 05:54:27 pm]


Kupie hak GMC Safari AWD wysłana przez Wojtek GMC
[Wczoraj o 06:49:31 pm]


Witam wysłana przez Wojtek GMC
[Wczoraj o 06:45:56 pm]


Odp: Econoline wysłana przez maxx
[Wczoraj o 12:01:24 am]


Odp: Felgi 5x127 wysłana przez Trombka
[Marzec 25, 2024, 10:07:55 am ]

* Zalogowani

  • Kropka Gości: 205
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Autor Wątek: Rumunia 2015  (Przeczytany 11922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Falkon

  • Gość
Rumunia 2015
« dnia: Sierpień 11, 2014, 03:55:16 pm »
...w przyszłym roku planuję i przygotowuję podróż do Rumunii. chce przejechac z Tychów do Dukli, nastepnie do granicy ze Słowacją - Słowację i do Rumunii. Konkretnie nad morze czarne do Konstancy a jak wystarczy czasu i sił to nad zatoke do Babadag.

w rumunii trasa przez Cluj Napoca - Pitesti - Bukareszt - Konstanca.

otóż mam do Was pytanie:

- JAK tam jest? czego sie spodziewać. jacy to ludzie, jakie obyczaje?

Przeczytałem już mnóstwo ksiązek na ten temat, przewodników, opowiadan podróżniczych z tych rejonów np. Stasiuka. wiem duzo. ale chciałbym informacji od kogoś kto był z Was. zbieram wszelkie informacje.

nie chcę sie nastawiac ani uczyc na pamięć. fascynuje mnie to i chciałbym to potem porównac z tym co zastane.

Proszę o pomoc i wszelkie sugestie. ale takie z pierwszej ręki.

Offline GiGi

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1618
    • Złomek forever !
  • Garażuje w: Kraków
  • mobil: 790290699
Odp: Rumunia 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2014, 04:48:48 pm »
nie wiem czy Cie to zainteresuje ale chciałbym mniej więcej tak w zależności od tego gdzie będzie się kończyć Rosja ;)
http://goo.gl/maps/xdtxL
Złomek - właśnie, gdzie jest Złomek ?!

Wiktor

  • Gość
Odp: Rumunia 2015
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2014, 05:24:13 pm »
Wojtek był Zukiem w Rumunii. Narzekal na drogi. Poprosze go żeby Ci odpowiedział na post.
Ci którzy byli raczej mowia dobre rzeczy o tym kierunku. W jakim miesiącu planujesz wyjazd ? Jakim autem ? na jak długo ?

Offline zybel

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2269
  • Garażuje w: LPU
  • mobil: 502211252
Odp: Rumunia 2015
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2014, 06:39:28 pm »
my tak nieśmiało planowaliśmy ten kierunek, niestety wykruszyli sie znajomi, a sami mamy troszkę stracha. natomiast w przyszłym roku raczej na pewno, przez trasę transfogarską do konstancji. daj znać kiedy planujesz.
GMC  G3500 '74, Ford E-350 '93, Chevy Express 3500 '99

Falkon

  • Gość
Odp: Rumunia 2015
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2014, 08:27:38 pm »
...dziękuję za odzew i zainteresowanie.  aloha

otóż wyprawa odbyłaby sie na poczatku lipca. czas trwania. max 7-10 dni. tyle bede miał luznego czasu. to w koncu około 1500km. chce wszystkiego w pigułce.wiem ze ktos powie ze to za krotko zeby poznac jakikolwiek kraj. i zgadzam się z tym.

jednak mnie chodzi o samą podróż. o drogę w ciekawe miejsce. poza typowym kierunkiem wyjazdów. chce usiąsc z ludzmi pod sklepem. wypic z nimi wino, piwo. porozmawiac. bedzie trzech kierowcow wiec bedzie mozna sobie na to pozwolic.

stąd dla mnie bardzo ważne jacy to są ludzie. jak podchodzą do innych. i nie chodzi mi o głowne miasta i obsługę w hotelu czy restauracji. chodzi o normalsów.

wiem ze historia tego narodu i kraju była dużo trudniejsza niż nasza. stąd bardzo mnie interesują sami ludzie i ich obyczaje.

samochod - jeszcze nie wiem jaki. moze euro a moze ktorys z amcarów. jeszcze nie podjąłem decyzji. zresztą to mało ważne. liczy sie sama wyprawa.

-------------------------------------------

GiG - bardzo fajna trasa. można powiedziec ze wyprawa marzeń dla osób które nie uzywają słormułowan typu "u nas w Chorwacji" czy "piramidy kaszana ale nurkowanie zajebiste".

pamiętam jak mi o tym planie opowiadałes w Poraju. mam nadzieje wrócic do tej rozmowy.

Offline GiGi

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1618
    • Złomek forever !
  • Garażuje w: Kraków
  • mobil: 790290699
Odp: Rumunia 2015
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2014, 08:40:33 pm »
GiG - bardzo fajna trasa. można powiedziec ze wyprawa marzeń dla osób które nie uzywają słormułowan typu "u nas w Chorwacji" czy "piramidy kaszana ale nurkowanie zajebiste".
co masz do chorwacji, dobre miejsce na jesienny zlot VKP ;)
http://www.kapieliskochorwacja.pl/

Nie wiem jak Rumuni, ale Ukraińców do dziś pamiętam...
Złomek - właśnie, gdzie jest Złomek ?!

Wiktor

  • Gość
Odp: Rumunia 2015
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2014, 09:42:07 am »
woz jest bardzo wazny na takim wyjeździe. Majac salonke pod przysłowiowym spożywczym za miedza nie masz musu "powrotu" do bazy , Twoja baza spaniowa , jedzeniowa itd stoi 2 metry dalej. Przynajmniej my tak jeździmy i to działa. A czasu rzeczywiście mało , za mało.

Offline bosman7

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1476
    • CHEVROLET VAN G 20 DIESEL,MERCEDES COMBI 300 TDT,MERCEDES POMOC DROGOWA 711 D,POJ.4 TYS.CM 3
  • Garażuje w: SWINOUJSCIE WYSPA UZNAM
  • mobil: 503634656
Odp: Rumunia 2015
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2014, 02:14:53 pm »
 hejka,bylem 4-mies w Mangalii {Rumunia} na stoczni.Miasto piekne,czyste i ludzie mili,ale juz poza nim to tragedia nie tylko drogi,jak rowniez pobocza,ogolny syf,co jeszcze zauwazylem to bardzo duzo rozjechanych na drogach psow lataja stada.Mysle ze moze poszly juz na odstrzal.Polecam sprawdzone kierunki i troche cywilizacji.Kolega TIR-em pojechal auto sie zepsulo i caly ladunek diabli wzieli {rumuni}. aloha

Falkon

  • Gość
Odp: Rumunia 2015
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2014, 03:36:04 pm »
hejka,bylem 4-mies w Mangalii {Rumunia} na stoczni.Miasto piekne,czyste i ludzie mili,ale juz poza nim to tragedia nie tylko drogi,jak rowniez pobocza,ogolny syf,co jeszcze zauwazylem to bardzo duzo rozjechanych na drogach psow lataja stada.Mysle ze moze poszly juz na odstrzal.Polecam sprawdzone kierunki i troche cywilizacji.Kolega TIR-em pojechal auto sie zepsulo i caly ladunek diabli wzieli {rumuni}. aloha

...wlasnie takich opinii mam najwięcej  ;)

-------------------------------------------

najciekawsza historia kiedy, kogos zatrzymał policjant lizakiem. a zamiast kontroli czy mandatu kazał się zawiezc do domu, bo jest juz po służbie. radiowóz został przy drodze. kolejna zmiana miała go przejąć.  :)

Offline Kapitan

  • Klubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 892
  • AUDACES FORTUNA IUVANT
  • mobil: 502247749
Odp: Rumunia 2015
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2014, 07:08:37 pm »
W ostatnich pięciu latach ja byłem w Rumunii razy dwa.
Ani razu spania w zajazdach , hotelach , kempingach itp. Super
Na drodze pocżastowany z plastikoweuj fkaszki pysznym samogonem ze śliwek
zaproponowałem - "machniomsa " i dalem butelke jaki9eś o dziwnym smaku polskiej żoładkowej gozki8ej białej.
Syn mój był dodatkowo dwa razy w Rumunii, raz w drodze nad Bosfor.
Jesienia przyjedziesz do nas, dowiesz sie wszystkiego.
Dziesięć dni to mało. A ludzie ? Po prostu prawdziwie, rózni, z kazdego gatunku.
Ale prawdziwi. A psy. Po prostu tam zyją. A czy wiecie że np. w Moskwie psy - pare setek psów bezpanskich nauczyło się jezdic metrem z peryferji do centrum, bo tam łatwiej o pozywienia. W wiekszosci na noc wracają na peryferia. To nie bajka , ten fenomen już przebadano. I nikt im w tym nie przeszkadza. Nikt  ich nie strzela, i nie spędza z miejsc siedzacych jak na nich śpia. Czy to w naszym kraju byłoby mozliwe ?  Podobnie jest w Rumunii. A co nie podzielisz sie z psem ?

Falkon

  • Gość
Odp: Rumunia 2015
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2014, 07:33:31 pm »
W ostatnich pięciu latach ja byłem w Rumunii razy dwa.
(...)
Syn mój był dodatkowo dwa razy w Rumunii,

(...)

Jesienia przyjedziesz do nas, dowiesz sie wszystkiego.


...ano zdało by się Jendruś. już dziękuję Ci za to zaproszenie. :)

-------------------

wiem jakie macie podejście do życia, ludzi i świata. jest to zbliżone do mojej filozofii. to będzie owocne spotkanie.

Offline chevy G30

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
    • Chevy Van G30 6.2 Diesel
  • Garażuje w: Zachodniopomorskie
Odp: Rumunia 2015
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2014, 06:59:24 pm »
cześć byłem w Rumunii turystycznie kilka razy, gorąco polecam ten kraj, na pewno wrócę. Na pewno nie polecam Konstancy, bliżej jest do Międzyzdrojów a taki sam syf. Za to jak już Morze Czarne to Costinesti. Poza tym KONIECZNIE!!!!!! trasa na dół przez Transalpinę. Jest to żelazny punkt programu w Rumunii (IMHO) nie mylić z Trasą Transfogarską (też fajna). A jak chcesz się horinki czy wina napić pod sklepem i pogadać z kimś w XIX - wiecznej wersji języka polskiego - to odwiedż polskie wsie na Bukowinie (Nowy Sołoniec - Solonetu Neu oraz Kaczyca - Cacica) Ja najbardziej kocham w Rumunii Maramuresz, ale tam też już kiłoza weszła, większość najpiękniejszej architektury drewnianej świata została rozebrana na kawałki i wywieziona do Francjii, a w miejsce cudownych chat stawia się większe kupy niż w Rewalu na naszym wybrzeżu.

Falkon

  • Gość
Odp: Rumunia 2015
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 16, 2014, 09:19:43 pm »
...no właśnie tego się obawiam. Maramuresz także mam w planie. chyb za póżno tam jade. trzeba było tam pojechać 10 lat temu. wtedy byłoby w miarę swiezo i naturalnie. a tak już raczej wiem ze będzie festyniarsko, jak nad naszym Bałtykiem w "turystyczno-obleganych miejscach.

ale nie martwię się o to. zawsze szukam czegos na uboczu. wiec Konstanca jeśli będzie festyniarska, to uciekam to Babadag tak jak planuje od początku.

dzieki ChevyG30.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2014, 05:17:50 pm wysłana przez Falkon »

Offline chevy G30

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
    • Chevy Van G30 6.2 Diesel
  • Garażuje w: Zachodniopomorskie
Odp: Rumunia 2015
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2014, 09:44:32 am »
polecam się - jak potrzebujesz adresu do noclegu na Maramureszu (Slatioara w dolinie Izy) to Cię naprowadzę.

Falkon

  • Gość
Odp: Rumunia 2015
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2014, 05:23:11 pm »
polecam się - jak potrzebujesz adresu do noclegu na Maramureszu (Slatioara w dolinie Izy) to Cię naprowadzę.

...i do Babadag przez Roman przy granicy z Mołdawią, cały czas ciekawa droga i pod dostatkiem świetnego wina.  a powrót Konstanca - Bukareszt i do góry.

Jeszcze raz dziękuję Chevy.

-------------------------------------------------------

jak z dostępnością LPG ? jak ze stacjami paliw?